Çiftçiler Vodafone hizmetiyle ürününü kurtardı -Samsun'da meydana gelen sel felaketinde…

  • Yazı boyutu
Çiftçiler Vodafone hizmetiyle ürününü kurtardı
     -Samsun'da meydana gelen sel felaketinde…

Çiftçiler Vodafone hizmetiyle ürününü kurtardı -Samsun'da meydana gelen sel felaketinde Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine uyarı SMS'leri gönderen Vodafone Türkiye, çiftçilerin zararlarını en aza indirmelerini sağladı

Elif Ferhan Durmuş - Samsun'da meydana gelen sel felaketinde Vodafone Çiftçi Kulübü üyelerine uyarı SMS'leri gönderen Vodafone Türkiye, çiftçilerin zararlarını en aza indirmelerini sağladı.
     Sel felaketinden bir gün önce Vodafone Çiftçi Kulübü'nden gelen uyarı SMS'i ile önlemlerini almaya başlayan çiftçi Mehmet Zerey, 116 dönümlük arazide fındık ve mısır ürünlerinin bulunduğunu belirterek, Vodafone'un bu uygulaması sayesinde ürünlerini önemli ölçüde koruduğunu kaydetti.
     Zerey, mesajı alır almaz ilk olarak olası taşkında önlem olması açısından kanal kapaklarını açtığını ifade ederek, "Diğer çiftçi arkadaşlarıma 'yarın sel olacakmış, bana mesaj geldi, siz de önleminizi alın' dedim, ancak hiç kimse bana inanmadı. Selin önceden tahmin edilemeyeceğini söylediler. Ben de önlemlerimi almaya devam ettim" diye konuştu.
     Zerey, tarlasının göle yakın olmasından dolayı yine de selden etkilendiğini aktararak, "Uyarılarıma rağmen önlem almayan arkadaşlarım benim 3-4 katım daha fazla zarar gördü. Bu uyarı muhtemel büyük zararımı engellemiş oldu. Vodafone Çiftçi Kulübüne hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu.
    
     -"Çiftçilerimizin zor günlerinde de yanındayız"-
    
     Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, Çiftçi Haber Paketi hizmeti kapsamında Samsun'da meydana gelen sel felaketi öncesinde çiftçilere sel felaketinden en az etkilenmeleri için hava koşulları ile ilgili SMS gönderildiğini belirterek, şunları kaydetti:
     "Vodafone Çiftçi Kulübü ile bir yandan çiftçilerimizi hayatlarını kolaylaştıracak, iş süreçlerini daha verimli hale getirecek avantajlı hizmetlerle buluştururken, diğer yandan her türlü afet ve kriz durumunda sahip olduğumuz tüm imkanlarımızı değerlendiriyoruz. Vodafone Türkiye olarak her türlü afet ve kriz anında vatandaşlarımızın yanında bulunmak, onlara destek vermek en önemli sorumluluklarımız arasında yer alıyor."
     Öğüt, Samsun'daki sel felaketinde pek çok evin sular altında kaldığını ve ekili arazide ciddi hasarlar meydana geldiğini anımsatarak, "Bu üzücü bir olaylarda Samsunlu çiftçilerimize destek olmak, bizim en doğal sorumluluklarımızdan biridir. Hava durumu ve sel bilgisini 2434 Çiftçi Haber Paketi ile önceden vererek çiftçilerimizi uyarmıştık. Samsun'lu tüm çiftçilerimizin yaşanan bu felaketi en kısa sürede atlatmalarını temenni ediyor, her birine ayrı ayrı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" şeklinde konuştu.
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir