Cidde Ekonomi Forumu -Foruma 3 bine yakın ekonomist, devlet adamı ve girişimci katıldı -Suudi…

  • Yazı boyutu
Cidde Ekonomi Forumu
  -Foruma 3 bine yakın ekonomist, devlet adamı ve girişimci katıldı
  -Suudi…

Cidde Ekonomi Forumu -Foruma 3 bine yakın ekonomist, devlet adamı ve girişimci katıldı -Suudi Arabistan Konut Bakanı Şiveş Bin Suud ed-Duveyh: -"Kral Abdullah Vakfı ülke çapında 500 bin yeni konutun yapılması projesini destekliyor"

Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde düzenlenen Ekonomi Forumu'na, farklı ülkelerden 3 bine yakın ekonomist, devlet adamı ve girişimci katıldı.
     Mekke Valisi Prens Halid El-Faysal'ın dün gece açılışını gerçekleştirdiği forumun bugünkü oturumunda, özellikle Suudi Arabistan'da özel sektörün gelişimi konusu ele alındı. Forumda, ülkede konut sektöründe yaşanan boşluklar girişimcilerin dikkatlerine sunulmaya çalışılıyor.
     Forumda konuşan Suudi Arabistan Konut Bakanı Şiveş Bin Suud ed-Duveyh, Kral Abdullah'ın ülkedeki konut açığının kapatılması yönünde çalışmalar yaptığını ve bu konuya çok önem verdiğini belirtti. Duveyh ayrıca, Kral Abdullah Vakfı'nın ülke çapında 500 bin yeni konutun yapılması projesini desteklediğini ve çok sayıda konut inşaatının tamamlandığını kaydetti.
     Öte yandan Ticaret ve Endüstri Bakanı Tevfik bin Favzan Er-Rabia, ülkede reform girişimlerinin başladığına dikkat çekerek, işsizliğin azaltılması yönünde çok ciddi girişimler olduğunu söyledi. Rabia, küçük ve orta ölçekli ticaretin gelişmesi için yürütülen çalışmalarda büyük yol alındığını da ifade etti.
     Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın, yarın Cidde Ekonomi Forumu'na katılarak bir konuşma yapması bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir