Çiçeğe "israf" yorumuna tepki -Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı Uysal: -"Çiçekçilik israf değil,…

  • Yazı boyutu
Çiçeğe "israf" yorumuna tepki
  -Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı Uysal:
  -"Çiçekçilik israf değil,…

Çiçeğe "israf" yorumuna tepki -Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı Uysal: -"Çiçekçilik israf değil, aksine ekonomiye katma değer sağlayarak, ihracat kalemleri içinde önemli bir paya sahip olarak, ülke ekonomisine kazanımlar getiren bir sektördür"

Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı Alim Uysal, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin çiçeği "israf" olarak yorumlamasına tepki göstererek, çiçekçiliğin israf değil, aksine ekonomiye katma değer sağlayarak, ihracat kalemleri içinde önemli bir paya sahip olarak, ülke ekonomisine kazanımlar getiren bir sektör olduğunu bildirdi.
     Alim Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin 27 Kasım'da TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak israf konulu bir konuşma yaptığı, Yeniçeri'nin bu konuşmasında çiçeği de "israf" olarak yorumladığını kaydetti.
     Yeniçeri'nin bu yorumunu, "hayret ve üzüntü içinde izlediklerini" vurgulayan Uysal, açıklamasında, "Ortada konu edilebilecek pek çok israf kaynağı bulunmaktayken, sayın vekilin ağırlıklı olarak çiçeği israf kaynağı olarak gösteren bu yaklaşımı, rızklarını bu işten temin eden çiçekçi esnafını ve çiçek üreticisini rencide etmiştir" ifadelerini kullandı.
     Çiçekçiliğin israf kaynağı olmadığını savunan Alim Uysal, açıklamasında şunları kaydetti:
     "Çiçekçilik israf değil, aksine ekonomiye katma değer sağlayarak, ihracat kalemleri içinde önemli bir paya sahip olarak, ülke ekonomisine kazanımlar getiren bir sektördür. Sadece kendi alanını değil, kullanılan sarf malzemeleriyle şişe, cam, tekstil ve kağıt sektörünü de hareketlendirmektedir. Üretiminden nihai tüketiciye ulaşana kadar yaklaşık 300 bin kişinin ekmek yediği bir sektör olduğunu göz önüne alırsak sayın Yeniçeri'nin konuşması esnasında sözde haklarını savunduğu garip gurebanın da bu sektör sayesinde ayakta kaldığını bilmesini isteriz."
     Antalya'nın 2016'da yapmaya hazırlandığı Dünya Botanik EXPO'sunun ana temasının "çiçek ve çocuk" olduğunu hatırlatan Alim Uysal, Yeniçeri'nin bu açıklamalarının tanıtımda sıkıntıya yol açacağını savundu. Uysal, bu organizasyona ev sahipliği yapacak bir ülkede hastanelere çiçeğin girmesinin yasak olmasını da eleştirdi.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir