China Today, Türkiye'de Turkuvaz Medya tarafından yayınlanacak -Çalık Holding iştiraki olan…

  • Yazı boyutu
China Today, Türkiye'de Turkuvaz Medya tarafından yayınlanacak
     -Çalık Holding iştiraki olan…

China Today, Türkiye'de Turkuvaz Medya tarafından yayınlanacak -Çalık Holding iştiraki olan Turkuvaz Medya, Çin'in en çok okunan dergilerinden China Today'i okurlarla buluşturmak üzere işbirliğine imza attı

China Today'in, Türkiye'de Turkuvaz Medya bünyesinde yayınlanması için Çalık Holding ve CIPG (Çin Ulusal Yayın Grubu) arasında protokol anlaşması imzalandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Çin Büyükelçisi Gong Xiaosheng ve Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'ın katılımıyla, bugün, Çalık Holding binasında imza töreni düzenlendi.
     Turkuvaz Dergi Grubu Genel Müdürü Levent Tayla ile China Today Başkanı Hu Baomin'in protokol anlaşmasını imzaladığı törene, China Today Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Fu Zhibin ile Çin Büyükelçiliğinden temsilciler de katıldı.
     Çin ve Türkiye'nin iki medya grubunu bir araya getiren işbirliğinin ön protokolü CIPG Başkanı Zhou Mingwei ve Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık tarafından geçtiğimiz Nisan ayında Çin'de imzalanmıştı.
     Törende konuşan Çin'in Anraka Büyükelçisi Gong Xiaosheng, "Geçtiğimiz yıl yurtdışına çıkan Çin vatandaşı sayısı 70 milyon iken bunun sadece 100 bin kadarı Türkiye'ye geldi. İki ülke arasında 2000 sene önce İpek Yolu ile başlayan ilişkiler bugün 21. yüzyılda daha fazla gelişmeli ve pekişmelidir" diye konuştu.
     Çalık Holding Yönetim Kurulu Ahmet Çalık da, "Bugün Türkiye ile Çin arasındaki güzel ilişkilerin ve verimli işbirliklerinin ortaya çıkardığı dergiyi görüyoruz. Turkuvaz Medya ve China Today arasında yapılan bu işbirliği, iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilere katkı sağlayacak. China Today dergisi ile Türk iş dünyası ve Türk halkı Çin'i çok daha yakından tanıma fırsatı bulacak" değerlendirmesini yaptı.
     China Today, ekonomi, kültür, iş dünyası, turizm bölümleri, özel dosya ve röportajlarıyla 60 yıldır yayınlanıyor. 150 ülkede Çince, İspanyolca, İngilizce, Fransızca, Arapça, Almanca ve Türkçe olarak yayınlanan dergiısı, 6 dilde dijital bir sürümü de bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir