CFA Enstitüsü Hisse Senedi Araştırma Yarışması birinciliği ODTÜ'nün -Ak Portföy Genel Müdürü Alp…

  • Yazı boyutu
CFA Enstitüsü Hisse Senedi Araştırma Yarışması birinciliği ODTÜ'nün 
  -Ak Portföy Genel Müdürü Alp…

CFA Enstitüsü Hisse Senedi Araştırma Yarışması birinciliği ODTÜ'nün -Ak Portföy Genel Müdürü Alp Keler: -"Mezuniyetlerinde sermaye piyasası profesyonelleri olma hedefindeki üniversitelileri destekliyoruz"

Yatırım Profesyonelleri Derneği (CFA İstanbul) tarafından ve Ak Portföy desteğiyle düzenlenen "CFA Enstitüsü Üniversitelerarası Hisse Senedi Araştırma Yarışması Türkiye Finali"nin beşincisi tamamlandı.
     Türk Hava Yolları'nın şirket analizini yapan ve Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden öğrencilerin katıldığı yarışmada, birinciliği Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ekibi aldı.
     Yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'in de katılımıyla düzenlenen yarışmanın Türkiye finalinde Bilgi, Bilkent, Boğaziçi, İTÜ, ODTÜ ve Sabancı üniversitelerinin öğrencileri sunum yaptı.
     Yarışmanın birinciliğini alan ODTÜ ekibi, 10-11 Nisan tarihlerinde Londra'da gerçekleştirilecek Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Finali'ne katılacak. Ekip burada da başarılı olursa, 12 Nisan'da Londra'da yapılacak yarışmanın dünya finalinde ter dökecek.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Ak Portföy Genel Müdürü Alp Keler, Türkiye'de yatırımların büyüyerek 2023 hedeflerine ulaşması için gelişmiş sermaye piyasasına ihtiyaç olduğunu belirtti.
     Ak Portföy olarak sermaye piyasalarının gelişimini desteklemek için üzerlerine düşen tüm sorumluluk ve görevleri yerine getirme çabasında olduklarını aktaran Keler, şunları kaydetti:
     "Bu çerçevede, mezuniyetlerinde sermaye piyasası profesyonelleri olma hedefindeki üniversitelileri destekliyor ve bu konuda teşvik ediyoruz. Piyasa ve şirketlere ilişkin olarak iyi analizler oldukça, portföy yönetimindeki başarılar artacak, sermaye piyasalarının gelişimine de katkı sağlanacaktır. 2011 ve 2012 yılında World Finance ve EMEA Finance'den aldığımız 'En İyi Portföy Yönetim şirketi' ve 'Çevresel, Sosyal, Kurumsal Yönetişim İlkelerini En İyi Uygulayan Portföy Yönetim Şirketi' ödüllerini eğitime verdiğimiz destek ve yetişmiş insan gücümüzün katkısıyla kazandık."
     -THY Finansman Başkanı Eyüp Işık-
    
     Bu yılki yarışmanın konu şirketi olarak seçilen THY'nin Finansman Başkanı Eyüp Işık ise, katılımcılara, gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür etti. CFA programı tecrübesinin kendi iş hayatındaki katkısından bahseden Işık, Türkiye sermaye piyasalarının gelişmesinin THY gibi şirketler için önemini vurguladı.
     Bu piyasaların gelişmesinde ve İstanbul'un bir finans merkezi olmasında finansal altyapısının gelişmiş olmasının önemine değinen Işık, öğrencileri CFA programına katılmaya çağırdı.
     CFA İstanbul Başkanı Dr. Eralp Denktaş da, insan kaynağının sermaye piyasalarının gelişiminde olmazsa olmaz bir bileşen olduğunu vurgulayarak, "Bu noktada, özellikle sermaye piyasalarına ilgi duyan gençlerimize sağlanan eğitim çok büyük önem taşıyor. Biz de, CFA Istanbul olarak, finans alanında kariyer amaçlayan gençlerimizi teşvik etmek amacıyla 5 yıldır aralıksız bu global yarışmada yer alıyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir