Cezayir'de "2013 Hazır Giyim Modası" fuarı -Türk ürünlerinin sergilendiği standlar…

  • Yazı boyutu
Cezayir'de "2013 Hazır Giyim Modası" fuarı
  -Türk ürünlerinin sergilendiği standlar…

Cezayir'de "2013 Hazır Giyim Modası" fuarı -Türk ürünlerinin sergilendiği standlar ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü

Cezayir'de 50 Türk giyim firmasının katılımıyla düzenlenen "2013 Hazır Giyim Modası" fuarı büyük beğeni topladı.
     AA muhabirine bilgi veren Türkiye'nin Cezayir Büyükelçisi Adnan Keçeci, Cezayir ve Türk firmalarının her iki tarafın menfaatine olacak bu tür fuarlara katılmaları için teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı.
     Keçeci, "Türk ürünlerinin Cezayir firmalarıyla yapılan ortaklık sonucu yerel firmalar tarafından üretilmesi, ihraç edilmesinden daha iyidir. Böylece Cezayir halkı Türk ürünlerini daha uygun fiyata satın alma şansına sahip olacak" dedi.
     Fuara katılan Türk Falkon Tekstil Firması yetkililerinden Deniz Unay da, Cezayirlilerin fuarda sergilenen Türk ürünlerine büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
     "Cezayirlilerin Türk ürünlerinin kalitesinden haberdar oluşu, Türk tekstil ürünlerinin buradaki şöhreti, ilginin sebebini açıklar nitelikte" diyen Unay, Türk tekstil firmalarının çoğunun Cezayir firmalarıyla işbirliği anlaşması imzalamak için hazır olduğunu kaydetti.
     Cezayir Hükümeti, daha önce tekstil sektöründe yenilenme projesi çerçevesinde, Türk firmalarının ortaklığında iki yeni firma kurulacağını duyurmuştu.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir