Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar: -"Biz önümüzdeki seçimleri hedefleyerek…

  • Yazı boyutu
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar: 
  -"Biz önümüzdeki seçimleri hedefleyerek…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar: -"Biz önümüzdeki seçimleri hedefleyerek çalışmıyoruz. 2023'te ihracatı 500 milyar dolar olan bir Türkiye hedefliyoruz"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gelecek seçimleri düşünerek değil, 2023'de 500 milyar dolar ihracat yapan bir ülke hedefiyle çalıştıklarını söyledi.
     Bakan Bayraktar ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Torbalı ilçesinde CarrefourSA Reysaş Lojistik Merkezi'nin açılışına katıldı.
     Erdoğan Bayraktar, merkezin açılışında yaptığı konuşmada, İzmir Milletvekili olan Binali Yıldırım'ı "Türkiye Cumhuriyeti'nin en çalışkan bakanı" diye niteleyerek, şöyle konuştu:
     "Türkiye gelişiyor, İzmir gelişiyor. İzmir'de her alanda çok ciddi gelişme, büyüme var. Türkiye son 9,5 yılda dünyada hem demokratik alanda hem ekonomik alanda, her alanda en istikrarlı gelişen ülkedir. Biz önümüzdeki seçimleri hedefleyerek çalışmıyoruz. Bizim hedefimiz 2023. Bu tarihte ihracatı 500 milyar dolar olan bir Türkiye hedefliyoruz."
     Bayraktar, Türkiye'nin özel sektörün yatırımıyla büyüyeceğini, hükümete düşenin yatırımların önünü açmak olduğunu kaydederek, "Biz siyasi irade olarak vatandaşın hayat standardını artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz sadece sizin dualarınıza talibiz" dedi.
     Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven de deponun 2 bin metrekarelik soğuk hava alanına sahip olduğunu, toplam 11 bin metrekare depo alanında 150 kişiye istihdam sağlayacaklarını söyledi.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir