Çerçeve Anlaşma İhaleleri Yönetmeliğinde değişiklik -Çerçeve anlaşma kapsamında yapılan yazılı…

  • Yazı boyutu
Çerçeve Anlaşma İhaleleri Yönetmeliğinde değişiklik
  -Çerçeve anlaşma kapsamında yapılan yazılı…

Çerçeve Anlaşma İhaleleri Yönetmeliğinde değişiklik -Çerçeve anlaşma kapsamında yapılan yazılı sözleşme aşamasında tekliflerin elektronik ortamda alınmasına karar verilmiş ise bildirim ve tebligatlar EKAP üzerinden yapılacak ve buna ilişkin teyit aranmayacak

Çerçeve anlaşma kapsamında yapılan yazılı sözleşme aşamasında tekliflerin elektronik ortamda alınmasına karar verilmiş ise bildirim ve tebligatlar Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yapılacak ve buna ilişkin teyit aranmayacak.
     Kamu İhale Kurumu'nun "Çerçeve Anlaşma İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği", 1 Aralık 2012'de yürürlüğe girmek üzere Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Çerçeve anlaşma, Yönetmelikte, "Bir veya birden fazla idare ile bir veya birden fazla istekli arasında belirli bir zaman aralığında gerçekleştirilecek alımların özellikle fiyat ve mümkün olan hallerde öngörülen miktarlarının tespitine ilişkin şartları belirleyen anlaşma" olarak tanımlandı.
     Buna göre, çerçeve anlaşma kapsamında yapılan alımlarda istekliler ile idare arasında imzalanan yazılı sözleşme aşamasında, söz konusu alımı yapacak idare tarafından tekliflerin elektronik ortamda alınmasına karar verilmiş ise bildirim ve tebligatlar Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden yapılacak ve buna ilişkin teyit aranmayacak. EKAP üzerinden yapılan bildirimlerde bildirim tarihi tebliğ tarihi sayılacak. Bu yolla yapılan bildirimler, bildirim tarihi ve içeriğini de kapsayacak şekilde EKAP üzerinde kayıt altına alınacak.
     Münferit sözleşme aşamasında, münferit alımı yapacak idare tarafından tekliflerin elektronik ortamda alınmasına karar verilebilecek. Bu durumda münferit sözleşme aşamasında elektronik ortamda verilmeyen teklifler kabul edilmeyecek. Ayrıca münferit sözleşme aşamasında teklif verecek isteklilerin son teklif verme tarih ve saati öncesinde EKAP'a kayıt olmaları zorunlu olacak.
     İhale dokümanı, münferit sözleşme tasarısı hariç, ilk ilan tarihine kadar kesinleştirilecek. Tekliflerin elektronik ortamda alınmasına karar verilir ise münferit sözleşme tasarısının e-imza kullanılarak indirilmesi EKAP üzerinden yapılacak.
     Yapılan yeterlik değerlendirmesi sonrasında çerçeve anlaşmaya taraf olan isteklilerin yeterlik durumları EKAP üzerinde kayıt altına alınacak.
     Teklif zarfları, alınış sırasına göre incelenecek. Teklif zarfları açılmadan önce yaklaşık maliyet açıklanacak.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir