"Cep"te tarife karşılaştırma dönemi... -Turkcell, Vodafone ve Avea, internet sayfalarından cep…

  • Yazı boyutu
"Cep"te tarife karşılaştırma dönemi...
  -Turkcell, Vodafone ve Avea, internet sayfalarından cep…

"Cep"te tarife karşılaştırma dönemi... -Turkcell, Vodafone ve Avea, internet sayfalarından cep telefonlarında tarifeler arası karşılaştırma imkanı sunan uygulamaya başladı

GSM operatörleri, cep telefonlarında tarife karışıklığına son vermek için internet sayfalarından tarifeler arası karşılaştırma olanağı sunan uygulamaya başladı.
     Mobil iletişim sektöründeki gelişmeler ve numara taşıma hakkının sağlanması ile artan rekabet sonrası GSM operatörleri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) talebi üzerine tüketici lehine yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.
     Turkcell, Vodafone ve Avea, mobil telefon kullanıcılarının en uygun tarifeyi seçebilmesine imkan tanımak için internet sitelerinden tarifeler arası karşılaştırma uygulamasına başladı.
     Mobil telefon kullanıcıları, test sürecinde olan uygulama kapsamında GSM operatörlerinin internet sitelerinden tarife ve paketleri karşılaştırabiliyor. Her cep telefonu operatörünün internet sitesinde yalnızca kendisine ait tarifeler karşılaştırılabiliyor.
     Tüketiciler, test sürecinde karşılaştırma sayfalarına yönelik görüş ve önerilerini BTK'ya iletilebilecek.
    
    
    

Bu haberi 220 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir