Cenevre Otomobil Fuarı -Peugeot'nun 2008 modeli ile sunulan yeni HYbrid Air sisteminin…

  • Yazı boyutu
Cenevre Otomobil Fuarı
     -Peugeot'nun 2008 modeli ile sunulan yeni 
     HYbrid Air sisteminin…

Cenevre Otomobil Fuarı -Peugeot'nun 2008 modeli ile sunulan yeni HYbrid Air sisteminin dünya prömiyeri yapıldı

Peugeot'nun 2008 modeli ile sunulan yeni HYbrid Air sisteminin dünya prömiyeri Cenevre otomobil fuarında gerçekleştirildi.
     Peugeot'dan yapılan açıklamaya göre, HYbrid Air teknolojisi ile Peugeot, yakıt tüketimi ile karbondioksit emisyonlarını azaltma stratejisini sürekli geliştirerek sürdürüyor.
     83'üncü Cenevre Otomobil Fuarı'nda Dünya Prömiyeri yapılan 2008 modeli ile sunulan yeni HYbrid Air sistemi, tam-hibrid bir çözüm içinde benzini, sıkıştırılmış hava ile birleştiriyor. Bu teknoloji, 100 kilometrede 2,0 litre tüketim hedefine ulaşmak için anahtar bir aşamayı oluşturuyor.
     Sadeliği, sağlamlığı ve uluslararası karakteri ile çok sayıda kişiye ulaşmayı hedefleyen bu teknoloji, Peugeot'nun B ve C sınıflarının binek ve hafif ticari araçlarında uygulanabilecek.
     Fiyat açısından erişilebilir olması hedeflenen HYbrid Air teknolojisi ile yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonlarının tüm kıtalarda önemli ölçüde azaltılması öngörülüyor.
    
     -Hibrid stratejisi-
    
     Verilen bilgiye göre Peugeot, 2015 yılında sürüş keyfinden ödün vermeden ürün gamının ortalama emisyonlarını 116g CO2/km'ye düşürmeyi hedefliyor. Bunun için, bugünden itibaren araçlarında bulunan ve önemli ilerlemelere izin veren birçok teknolojiye yatırım yapıyor.
     2008 HYbrid Air ile Peugeot, çevre ve müşterilerinin yararına tüm pazarlarında yeniliklerine devam ediyor. Bu teknoloji üç kıta için üç kıtadan mühendislerin katılımıyla geliştirilen yeni şehirli Crossover 2008 ile tanıtılıyor.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir