Cenevre otomobil fuarı -Alfa Romeo'nun konsept modeli "Gloria", Cenevre Fuarı'nda tanıtıldı

  • Yazı boyutu
Cenevre otomobil fuarı
     -Alfa Romeo'nun konsept modeli "Gloria", Cenevre Fuarı'nda tanıtıldı

Cenevre otomobil fuarı -Alfa Romeo'nun konsept modeli "Gloria", Cenevre Fuarı'nda tanıtıldı

Alfa Romeo'nun konsept modeli "Gloria", Cenevre Fuarı'nda tüm dünyaya tanıtıldı.
     Yapılan açıklamaya göre, Alfa Romeo'nun konsept modeli Gloria'nın dünya lansmanı bu yıl 83. kez kapılarını açan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda gerçekleştirildi. Alfa Romeo tasarım merkezi ve Avrupa Tasarım Enstitüsü (IED) işbirliğiyle geliştirilen Gloria konsepti, Alfa Romeo'nun sportif ruhunu ortaya koyuyor.
     Alfa Romeo Tasarım Merkezi'nin yönlendirmesiyle IED'nin yüksek lisans programındaki öğrenciler tarafından tasarlanan Gloria konsepti, sahip olduğu tasarım unsurlarıyla markanın geçmişinden geleceğine doğru uzanıyor. 4 bin 700 milimetre uzunluğa, 1.920 milimetre genişliğe, 1.320 milimetre yüksekliğe ve 2 bin 900 milimetrelik bir dingil mesafesine sahip olan Gloria, yanlardan aracın arkasına kadar akan belirgin çizgilere sahip spor bir model olarak dikkat çekiyor.
     Otomobilin kaputu, şeklinin üç boyutlu özelliğini vurgulayan araç çizgileri boyunca güçlü bir Alfa Romeo kalkanı hissi uyandırıyor. Ön kısımdaki deri şeritler ise markanın tarihe damgasını vuran modellerinin bagaj bölmelerinde kullanılan deri kayışları hatırlatıyor. Yol üzerinde ise bu sportif sedan otomobile son teknoloji ürünü V6 veya V8 çift turbolu benzinli motorlar güç verecek.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir