CeBIT Bilişim Eurasia, Anadolu tanıtım toplantıları başladı -Hannover Messe Uluslararası Fuarcılık…

  • Yazı boyutu
CeBIT Bilişim Eurasia, Anadolu tanıtım toplantıları başladı
  -Hannover Messe Uluslararası Fuarcılık…

CeBIT Bilişim Eurasia, Anadolu tanıtım toplantıları başladı -Hannover Messe Uluslararası Fuarcılık Direktörü Özer: "Esas olarak amacımız, Anadolu'daki üretici Türk firmalarını, Teknokent içinde bulunan Türk firmalarımızı bilgilendirerek bunları uluslararası platforma taşımak"

Avrasya'nın Bilişim, Teknoloji, İletişim ve Haberleşme Platformu, CeBIT Bilişim Eurasia ve CeBIT Sinerji Zirvesi Anadolu Tanıtım Toplantıları'nın ilki Kocaeli'de gerçekleşti.
     İzmit'teki bir otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Hannover Messe Uluslararası Fuarcılık A.Ş. Direktörü Murat Özer, 29 Kasım - 2 Aralık 2012 tarihlerinde CNR Expo Fuar Merkezi'nde 13. kez kapılarını açacak olan CeBIT Bilişim Eurasia'nın, 10 ili kapsayan Anadolu turuna Kocaeli'den başladıklarını söyledi.
     Amaçlarının Anadolu'daki üreticiyi uluslararası platforma çıkartmak olduğunu ifade eden Özer, şöyle konuştu:
     "Bazı markaların çoğu artık dünya devi olmuş durumda. Anadolu'daki satış ağlarını kurmuş durumdalar. Anadolu'daki satış ağlarını kuran uluslararası firmaların da belli bir dönemden sonra fuara ihtiyaçları ne seviyede o tartışılır. Esas olarak amacımız, Anadolu'daki üretici Türk firmalarını, teknokent içinde bulunan Türk firmalarımızı Anadolu'daki toplantılarla bilgilendirerek bunları uluslararası platformda taşımak" şeklinde konuştu.
     CeBIT Bilişim Eurasia'da bu yıl da "Akıllı Yaşam Konseptleri"nin öne çıkacağını anlatan Özer, Türkiye'nin artan bölgesel gücü, gelişen yeni iş ilişkileri ve iş modellerinin yanı sıra çevre ülkeler tarafından model olarak gösterileceği platformda, büyüyen şehirlerin iletişim, güvenlik, ulaşım, hava kirliliği, eğitim, sağlık ve alt yapı alanlarında karşılaştığı sorunların bilişim teknolojileriyle nasıl giderilebileceğinin hazırlanan projelerle aktarılacağını kaydetti.
     Özer, fuar süresince düzenlenecek seminer, konferans ve panellerle konunun paylaşılmasının sağlanacağını dile getirdi.
     Toplantıda, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri fuarla ilgili görüşlerini anlattı.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir