ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu: "Üreticimize ve çalışanımıza ucuz fiyattan kaliteli çay…

  • Yazı boyutu
ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu:
  "Üreticimize ve çalışanımıza ucuz 
  fiyattan kaliteli çay…

ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu: "Üreticimize ve çalışanımıza ucuz fiyattan kaliteli çay vereceğiz"

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yaş çay üreticilerine ve ÇAYKUR çalışanlarına ucuz fiyattan kaliteli kuru çay vereceklerini belirtti.
     Sütlüoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaş çay üreticisinin ve ÇAYKUR çalışanlarının içeceği çayı kurumdan alması için çalışma başladıklarını belirterek, "Üretici ve çalışanlarımız kaliteli çay içsin, damak tadı değişmesin diye ihtiyaçları olan çayı toptan fiyatına verip evlerinde içmelerini arzu ediyoruz. Bu konuyu üreticilere soruyoruz. Uygun görürlerse hayata geçirmeyi planlıyoruz. Uygulamada mecburiyet yok. Ancak arzumuz üretici ve çalışanlarımızın çayı bizden alınması" dedi.
     Üreticinin yaş çay satarken tercihinin ÇAYKUR olduğunu ifade eden Sütlüoğlu, şunları söyledi:
     "Ancak bazı firmalar yaş çay karşılığı zorla kuru çay sattığı için ellerinde çok kalitesiz çaylar oluyor. Kalitesiz çaylar da çok yüksek fiyata satılmakta. Vatandaşın sıkışıklığının, çaresizliğinin istismarı söz konusu. Vatandaş kalitesiz çayı içmekle karşı karşıya kalıyor. Biz vatandaşın kaliteli çay tüketmesini arzuluyoruz. Bölge, çayda damak tadının en üst düzeyde olduğu bölgedir. Bölge halkı kaliteli çayı bilir ancak bu gidişle damak tadı değişecek, iyi kötü ayırımı yapılamayacak hale gelecek. Buna 'dur' demek istiyoruz. Üreticimize ve çalışanımıza ucuz fiyattan kaliteli çay vereceğiz. Toptan fiyatına verip, bedelini çay paralarından düşeceğiz. Nakit olarak tahsil etmeyeceğiz."
     Yaş çay alımımında randevulu sisteme geçtiğimiz yıl başladıklarını belirten Sütlüoğlu, şunları kaydetti:
     "Bu sezon tüm fabrikalarımızda randevulu sistemi başlattık. Tek tek takip ediyoruz vatandaşımızın yaklaşımı ve uygulamanın getirdiği sonuçlar kararlarımızda etken olacak. Çalışmaları gördükten sonra önemli adımlar atıyoruz. Fabrikalarımızı da buna göre hazırlıyoruz. Bundan iyi sonuçlar alacağımızı umut ediyoruz. Gelecek yıl tamamen randevulu sisteme geçebileceğimizi umut ediyoruz."
     Sütlüoğlu, ikinci sürgün yaş çay kampanyasında bugün itibariyle 160 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdiklerini, yaklaşık 70 bin ton dolayında daha yaş çay alacaklarını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 352 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir