ÇAYKUR 3. sürgün yaş çay alımlarını sürdürüyor -Genel Müdür Sütlüoğlu: "Üçüncü sürgün yaş çay…

  • Yazı boyutu
ÇAYKUR 3. sürgün yaş çay alımlarını sürdürüyor
  -Genel Müdür Sütlüoğlu: "Üçüncü sürgün yaş çay…

ÇAYKUR 3. sürgün yaş çay alımlarını sürdürüyor -Genel Müdür Sütlüoğlu: "Üçüncü sürgün yaş çay alımı kapsamında bugüne kadar 82 bin ton yaş çay aldık"

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, üçüncü sürgün yaş çay alım kapsamında bugüne kadar 82 bin ton yaş çay aldıklarını söyledi.
     Sütlüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 Mayıs'ta başlayan 2012 yılı yaş çay alım kampanyasının, fabrikalarının teorik kapasitelerine göre devam ettiğini belirtti.
     Her sürgünde 200 bin ton civarında yaş çay alımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Sütlüoğlu, "Sezon sonuna kadar ise yaklaşık 650-660 bin ton yaş çay almayı planlıyoruz. Bu kapsamda üreticilerimizden birinci sürgünde 218 bin ton, ikinci sürgünde ise 241 bin ton yaş çay aldık" dedi.
     Sütlüoğlu, 15 gün önce başlayan üçüncü sürgün yaş çay alımlarının ise devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
     "Üçüncü sürgün yaş çay alımı kapsamında bugüne kadar 82 bin ton yaş çay aldık. Böylece sezon başından bu yana toplam satın aldığımız yaş çay miktarı 541 bin tona ulaştı. Üçüncü sürgün alımlarının yaklaşık bir ay daha süreceğini tahmin ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 338 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir