Torunoğlu Tohumculuk

  Huzurevleri Mah.mavi Bulvar üzeri Ali çevik Sitesi C Blok Zemin Kat Seyhan Adana ( / Adana / Türkiye)
  090-532-2664041 090-322-2398882
  Cengiz Torun (Firma Sahibi / Ortağı)

  Caramba Mix Yem Bitkisi Tohumu,caramba Ot Tohumu

  • İlan Sahibi : Cengiz Torun
  • Ülke / Şehir / İlçe : Türkiye / Adana
  • İlan Türü : Satım İlanları
  • İlan Eklenme Tarihi : 4 Ocak 2009 Pazar
  • İlan Bitiş Tarihi : 31 Aralık 2009 Perşembe
  • Bulunduğu Sektör : Besicilik

  Caramba Mix Yem Bitkisi Tohumu,caramba Ot Tohumu İlan Açıklaması

  CARAMBA MIX TORUNOĞLU TOHUMCULUK CENGİZ TORUN 0532 266 4041----- 032 2398808----www.torunoglutohum.com info@torunoglutohum.com

  CARAMBA MIX` NIN ÖZELLiKLERi VE TARIMI

  CARAMBA MIX bir çoklu karışım yem bitkisidir.içerisinde carambadan başka süpriz yem bitkileri vardır. Çoklu karışım olduğu için besleyici özelliği çok yüksektir.fabrika yemi , diğer yemlere ve mısır sılajına bağımlılığı en aza indirir masrafsız hayvancılık için kaçınılmaz bir yem bitkisidir. Son yıllarda yem fiyatlarının önlenemez yükselişi ve süt fiyatlarının baskı altında artmadığı göz önüne alınırsa hayvan yetiştiricilerini bu girdaptan kurtaracak yegane besin kaynağıdır.

  Geniş yapraklı ve çok lezzetli tek yıllık bir yem bitkisi olan CARAMBA MIX inek, manda koyun, keçi ve at gibi hayvanlara yedirilebilir. Genellikle yeşil ot olarak yedirilen CARAMBA MIX, kuru ot olarak veya silajı yapılarak değerlendirilir.

  EKİM ZAMANI : Ege ve Akdeniz bölgelerinde Ağustos sonundan Ocak sonuna kadar, Karadeniz ve Marmara bölgelerinde Ağustos 15`den Kasım sonlarına kadar, iç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde Ağustos, 15`den Ekim ayı sonlarına kadar, Güneydoğu Anadolu bölgesinde Ağustos sonundan Kasım sonuna kadar ekim yapılabilir. Yoğun kar düşen bölgelerimizde erken ilkbahar ekimi de yapılır.

  TOHUM YATAĞI: Düz tesviye edilmiş ve sıkıştırılmış olmalıdır.

  TOHUM MİKTARA: 5 kg/Dekar

  SIRA ARALIGl: Serpme veya 10-17,5 cm sıra aralıklı olmalıdır.

  EKİM DERİNLİĞİ: 1,5-2 cm

  GÜBRELEME: Ekimden önce tohum yatağına 15 kg/da 20-20-0 (NPK), ilk çıkıştan 15 gün sonra 20 kg/da Amonyum nitrat (%33) uygulanır. Ekim - Kasım aylarında don görülen bölgelerde çıkıştan sonra gübre tavsiye edilmez. Her biçimden sonra 15-20 kg/da Amonyum nitrat (%33) ile gübreleme yapılmalıdır. Gübreleme biçimden hemen sonra, otların toplanmasını takiben yapılmalıdır. Gübre uygulandığı zaman yaprakların kuru olmasına dikkat edilmelidir. Ekimden önce tarlaya hayvan güb

  Tümünü göster
  Torunoğlu Tohumculuk
  Huzurevleri Mah.mavi Bulvar üzeri Ali çevik Sitesi C Blok Zemin Kat Seyhan Adana ( / Adana / Türkiye)
  090-532-2664041
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir