Capital Partners, İDAŞ'a 30 milyon liraya ortak oldu -İDAŞ'ın, KAP'ta duyurusunu yaptığı,…

  • Yazı boyutu
Capital Partners, İDAŞ'a 30 milyon liraya ortak oldu
     -İDAŞ'ın, KAP'ta duyurusunu yaptığı,…

Capital Partners, İDAŞ'a 30 milyon liraya ortak oldu -İDAŞ'ın, KAP'ta duyurusunu yaptığı, Universe Capital Partners LLC ortaklığı, bugün İstanbul'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı

New York merkezli Capital Partners'ın, Yatak sektöründe faaliyet gösteren İDAŞ'a 30 milyon lira ile ortak olduğu belirtildi.
     Yapılan açıklamaya göre, İDAŞ'ın, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurusunu yaptığı, Universe Capital Partners LLC ortaklığı, bugün İstanbul'da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
     Basın toplantısında konuşan İDAŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Murat Hilmi İşeri, gelecek planlarının gerçekleştirilmesinin önünü açan nihai sermaye ortaklık sözleşmesini imzaladıklarını, borç almak yerine ortak almayı tercih ettiklerini ifade etti.
     New York merkezli özel sermaye yatırım ve varlık yönetim şirketi Universe Capital Partners LLC ile geleceğe yönelik güzel bir adım attıklarını vurgulayan İşeri, şunları kaydetti:
     "İDAŞ'ın yükselen özkaynak finansman imkanlarıyla, sürdürülebilir istikrarlı büyüme ve modernizasyon yönlü yeni yatırımlarını da içeren gelecek planlarının gerçekleştirilmesinin önünü açan nihai sermaye ortaklık sözleşmesini imzaladık. Borç almak yerine ortak almayı tercih ettik. 3 bin 600 ortağımız vardı. 3 bin 601 ortağımız oldu. Yaptığımız bu anlaşma ile 2012 yılının sonuna kadar pazarlama payımızda artış sağlamayı, bayi yapılanmamızı yenileyip büyümeyi hedefliyoruz. Yeni makinalar alarak bu makinaların bize yeni ürün gamlarının önünü açmasını planlıyoruz."
    
     -Universe Capital Partners Yönetici Ortağı Çetin-
    
     Universe Capital Partners Yönetici Ortağı Erdoğan Çetin de, "Yaptığımız anlaşma ile sadece kar ortağı olmayı planlamıyoruz. Uluslararası alanda kazandığımız bilgi ve tecrübeyi İDAŞ ile paylaşıp birlikte daha da güzel işler başaracağız. İDAŞ kendi iç yapısıyla çalışmaya devam edecek. Biz bir stratejik ortak olacak ve fon desteği sağlayacağız. Bu fon kesintisiz ve sınırsız olacak" değerlendirmesinde bulundu.
     İDAŞ, 4 Haziran'da, New York merkezli özel sermaye yatırım ve varlık yönetim şirketi Universe Capital Partners LLC, İDAŞ ile minumum 30 milyon liralık bir finansman anlaşması imzalamıştı.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir