Cannes Yaratıcılık Festivali'nden ödül

  • Yazı boyutu
Cannes Yaratıcılık Festivali'nden ödül

Turkcell, bu yıl 59.su düzenlenen Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nde "Captcha" uygulaması ile "Dijital Medya'nın En İyi Şekilde Kullanımı" kategorisinde Bronz Aslan ödülüne layık görüldü.

    Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, dünyanın dört bir yanından 30 binin üzerinde kampanyanın yarıştığı Cannes Lions Yaratıcılık Festivali'nde Fizy.com ve Blogcu.com'da uygulanan "Captcha" güvenlik kontrol sistemini bir reklama dönüştüren uygulaması ile "Dijital Medya'nın En İyi Şekilde Kullanımı" kategorisinde Bronz Aslan ödülünü aldı. Uygulama Turkcell'in ajansı MindShare tarafından hayata geçirilmişti.
     Açıklamada, uygulama hakkında şu bilgilere yer verildi:
     "Captcha, bir siteye üye olmak ya da iletişim formu göndermek isteyen kullanıcılardan bir resim üzerinde bulunan rastgele harfler ve rakamlardan oluşan ve bir yazılım tarafından okunamayacak bir kelimeyi girmeleri ve böylece gerçek bir kullanıcı olduklarını ispatlamalarını sağlıyor. Turkcell bu uygulamayı eğlenceli bir hale getirerek bir başarıya imza attı. Reklam uygulamasında Fizy.com ve blogcu.com'a üye olmak isteyen kullanıcılardan Captcha uygulamasında sistemin gösterdiği 'Hayat Paylaşınca Güzel' temasına uygun kelimeleri girerek gerçek bir kullanıcı olduklarını ispatlamaları istendi.
     Toplamda 750 bin kez gösterilen Turkcell'in Captcha uygulamasında 130 binden fazla kelime girildi. Bazı kullanıcılar sadece diğer kelimeleri görebilmek için defalarca sayfaları yenilediler. Kullanıcılar rastgele harf ve sayılardan oluşan kelimeler yerine daha çok akılda kalan ve hatırlanabilen kelimelerin kullanılmasından memnun kaldılar. Uygulama müşterilerle iletişime geçilmesinde sektör ortalamasından beş kat daha iyi sonuç alınmasını sağladı."
    
    


Bu haberi 268 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir