Canlı hayvan ve et ithalatındaki vergi artışı -Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği…

  • Yazı boyutu
Canlı hayvan ve et ithalatındaki vergi artışı
  -Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği…

Canlı hayvan ve et ithalatındaki vergi artışı -Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tunç: -"Fiyatlara pek fazla etki edeceğini zannetmiyorum, üreticiye artı sağlamaz, zararı da olmaz"

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, canlı hayvan ithalatındaki gümrük vergisinin artırılmasına ilişkin, "Fiyatlara pek fazla etki edeceğini zannetmiyorum, üreticiye artı sağlamaz, zararı da olmaz" dedi.
     Tunç, AA muhabirine vergi artışının Kurban Bayramı öncesinde planlandığını anımsatarak, artışın bayram öncesinde yapılmış olmasını arzu ettiklerini ama bayram ertesine kaldığını söyledi.
     "Fiyatlara pek fazla etki edeceğini zannetmiyorum, üreticiye artı sağlamaz, zararı da olmaz" diyen Tunç, "Bayram öncesi yayınlansaydı en azından biraz daha menfaatli olurdu bizim için. Üreticiler kar ve zarara bakmadan banka borçlarından dolayı hayvanlarını sattı. Bayramda besiciler umduğunu bulamadı. Talebin çok üstünde hayvan vardı. Satışlar istediğimiz gibi olmadı, zararına satıldı. Böyle olacağı belliydi" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir