Çankaya Üniversitesi Rektörü Güvenç: -"Üniversiteler ülkesinin cari açığından, işsizliğinden,…

  • Yazı boyutu
Çankaya Üniversitesi Rektörü Güvenç: 
  -"Üniversiteler ülkesinin cari açığından, işsizliğinden,…

Çankaya Üniversitesi Rektörü Güvenç: -"Üniversiteler ülkesinin cari açığından, işsizliğinden, çocuk işçilerinden ve aç yatan vatandaşlarından sorumludur. Eğer ülkede bu problemler varsa, üniversiteler görevlerini layıkıyla yapmıyorlar demektir"

Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, bir ülkede cari açık, işsizlik, çocuk işçiler ve aç yatan vatandaşlar varsa bunun, üniversitelerin görevlerini layıkıyla yapmadıkları anlamına geldiğini bildirdi.
     Çankaya Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, başta ABD olmak üzere "yurt dışına açılmak" isteyen firmalara verilen devlet destekleri hakkında bilgi verilmesi amacıyla üniversitenin Balgat Kampüsü Konferans Salonunda "Dışa Açılış" paneli düzenlendi.
     Açıklamaya göre, panelde konuşan Güvenç, "yurt dışına açılmak isteyen ancak açılamayan", devlet desteklerinden habersiz olan ve ABD hükümetinin verdiği teşviklerden haberi olmayan firmaları bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirtti.
     Üniversitelerin ülkesinin problemlerinden sorumlu olduğunun altını çizen Güvenç, şunları kaydetti:
     "Üniversiteler ülkesinin cari açığından, işsizliğinden, çocuk işçilerinden ve aç yatan vatandaşlarından sorumludur. Eğer ülkede bu problemler varsa, üniversiteler görevlerini layıkıyla yapmıyorlar demektir. Biz üniversite olarak bunun bilinciyle hareket etmeye çalışıyoruz. Görebildiğimiz ve ulaşabildiğimiz ölçüde ülkemizin gelişimine, ilerlemesine destek olmaya çalışıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir