Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98'inci yıl dönümü -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Türkiye'nin…

  • Yazı boyutu
Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98'inci yıl dönümü 
  -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: 
  -"Türkiye'nin…

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98'inci yıl dönümü -Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: -"Türkiye'nin geleceğe doğru hızlı ve güçlü yürüyüşünü hiçbir düşmanca gayret kesintiye uğratamayacak. Bu milleti hiçbir hain plan, yolundan döndüremeyecektir" -"Biz, bu topraklarda bin yılı aşkın süredir kardeşlik hukukuyla yaşamış ve bu coğrafya için olduğu kadar, tüm dünya için de barış ve kardeşliği öncelemiş bir milletiz" -"Tüm Türkiye dün olduğu gibi bugün de bir ve beraberiz"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Türkiye'nin geleceğe doğru hızlı ve güçlü yürüyüşünü hiçbir düşmanca gayretin kesintiye uğratamayacağını, milleti hiçbir hain planın, yolundan döndüremeyeceğini bildirdi.
     Yazıcı, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, bu zaferin bugünün Türkiye'sine ve dünyasına verdiği mesajları doğru anlamanın ve anlatmanın en önemli sorumluluk olduğunu ifade etti.
     Çanakkale'nin, milletin ortak inancının zaferi olduğunu belirten Yazıcı, şunları kaydetti:
     "Çanakkale; her çeşit maddi yokluğa rağmen, ne olursa olsun bağımsızlığımızdan vazgeçmeyeceğimizin dünyaya ilanıdır. Çanakkale Zaferi; Yemen'den Edirne'ye, Kudüs'ten Elazığ'a tüm ecdadımızın ortak değerler etrafında kenetlenmesinin, sarsılmaz azminin ve vatan sevgisinin emsalsiz örneğidir ve Çanakkale bugün, 72 milleti buluşturan barışın, kardeşliğin sembolüdür.
     Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, altında yatan binlerce şehidimizin bizlere emanetidir. Yüce milletimiz en çetin zorlukları, birlik, beraberlik ve kardeşlikle aşmıştır. En güzel zaferleri yine bu kardeşlik ruhuyla kazanmıştır. 16-17 yaşındaki bir Diyarbakırlı ile İzmirliyi, Sivaslı ile Edirneliyi buluşturan, yan yana şehit düşüren bu kardeşlik ruhumuzdur, vatana olan sevdamızdır."
    
     -"Diyarbakırlı ile Konyalı, bugün de yarın da bir ve beraber olacak"-
    
     Bakan Yazıcı, şehitliklerde koyun koyuna yatan Diyarbakırlı ile Konyalının, bugün de yarın da bir ve beraber olacağını vurgulayarak, "O cansız bedenler biz canlı bedenlere hep aynı mesajı vermektedir: 'Biz omuz omuza mücadele ettik. Birlikte şehit olduk.' Bu mirası dünya durdukça bu topraklarda herkes yaşatacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
     Şehitlerin aziz hatırasının her zaman istiklalimizin, bağımsızlığımızın, onurumuzun güvencesi olduğunu belirten Yazıcı, dün topla, tüfekle yapılan mücadeleyi bugün çok çalışarak, üreterek, Türkiye için ellerin taşın altına koyularak devam ettirilmek mecburiyetinde olunduğunu ifade etti.
     Bu ülke için canlarını feda etmiş milyonlarca şehide borcun ancak bu şekilde ödenebileceğine dikkati çeken Yazıcı, mesajını şöyle tamamladı:
     "Şunu herkes bilmelidir ki; Türkiye'nin geleceğe doğru hızlı ve güçlü yürüyüşünü hiçbir düşmanca gayret kesintiye uğratamayacak. Bu milleti hiçbir hain plan, yolundan döndüremeyecektir. Biz, bu topraklarda bin yılı aşkın süredir kardeşlik hukukuyla yaşamış ve bu coğrafya için olduğu kadar, tüm dünya için de barış ve kardeşliği öncelemiş bir milletiz.
     Tüm Türkiye dün olduğu gibi bugün de bir ve beraberiz. Çanakkale Zaferi'nin 98. yıl dönümünde bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, Çanakkale'deki birlik ve beraberlik ruhunun önümüzdeki süreçte ülkemize yol gösterici olacağına inanıyor, aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir