"Çağımızda Küresel Tedarik Zinciri" konferansı -Konferansın onur konuğu DTÖ Genel Direktörü Pascal…

  • Yazı boyutu
"Çağımızda Küresel Tedarik Zinciri" konferansı
  -Konferansın onur konuğu DTÖ Genel Direktörü Pascal…

"Çağımızda Küresel Tedarik Zinciri" konferansı -Konferansın onur konuğu DTÖ Genel Direktörü Pascal Lamy, dünya ticaretine yön veren küresel tedarik zincirleri ve ticaret sistemindeki son gelişmeleri anlatacak

İktisadi Kalkınma Vakfı'nın (İKV) Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Ticaret Çalışmaları Merkezi ile ortak olarak düzenlediği "Çağımızda Küresel Tedarik Zinciri: Yatırım ve Ticaret Politikalarına Etkileri" başlıklı konferans İstanbul'da yapılacak.
     İKV'den yapılan açıklamaya göre, "Çağımızda Küresel Tedarik Zinciri: Yatırım ve Ticaret Politikalarına Etkileri" başlıklı konferans, 14 Mart Perşembe günü 10.00 ile 16.00 saatleri arasında TOBB Plaza Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.
     Konferansta, Dünya Ticaret Örgütü'nün (DTÖ) Genel Direktörlüğü görevini yürüten Pascal Lamy Türkiye ziyareti kapsamında, "Uluslararası Ticaretin Yeni Haritası: Küresel Tedarik Zincirleri" başlıklı konuşmasında dünya ticaretine yön veren küresel tedarik zincirleri ve ticaret sistemindeki son gelişmeleri ele alacak.
     İKV Başkanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu ve TEPAV Ticaret Çalışmaları Merkezi Direktörü Bozkurt Aran'ın açış konuşmaları ile başlayacak olan konferansta ayrıca, Çin DTÖ Çalışmaları Birliği Başkan yardımcısı Li Enheng, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı Örgütü (UNCTAD) Yatırım ve Girişim Bölümü Direktörü James Zhan, OECD Ticaret ve Tarım Bölümü Direktör yardımcısı Raed Safadi ve Avrupa Komisyonu Ticaret Genel Müdürlüğü kıdemli ekonomisti Alessandra Tucci tedarik zincirlerinin ticaret ve yatırımlar üzerindeki etkileri konusunda konuşacak.
     Konferans Türkiye'de uluslararası ticaret ve tedarik zincirlerinde yer alan firmaların temsilcilerinin ve uzmanların bir araya geleceği ve moderatörlüğünü Galatasaray Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Arda'nın yapacağı bir panel ile sona erecek.
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir