"Büyüyen Anadolu'ya Kredi Kolaylıkları" programı -Avrupa Yatırım Bankası İstanbul Temsilcisi…

  • Yazı boyutu
"Büyüyen Anadolu'ya Kredi Kolaylıkları" programı 
  -Avrupa Yatırım Bankası İstanbul Temsilcisi…

"Büyüyen Anadolu'ya Kredi Kolaylıkları" programı -Avrupa Yatırım Bankası İstanbul Temsilcisi Terraillon: -"BAKK programı ile KOBİ'lere 500 milyon Avro kredi hacmi yaratılacağını ve bu bölgeden yapılacak yüzlerce başvuru talebinin karşılanacağını umuyoruz"

Avrupa Yatırım Bankası İstanbul Temsilcisi Alain Terraillon, "BAKK programı ile KOBİ'lere 500 milyon Avro kredi hacmi yaratılacağını ve bu bölgeden yapılacak yüzlerce başvuru talebinin karşılanacağını umuyoruz" dedi.
     Avrupa Yatırım Bankası Grubu tarafından yürütülen, Anadolu'daki KOBİ ve mikro işletmelerin rekabet gücünü artırmayı hedefleyen "Büyüyen Anadolu'ya Kredi Kolaylıkları" (BAKK) programı bilgilendirme toplantısı, Van'da yapıldı.
     Van Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Avrupa Yatırım Bankası İstanbul Temsilcisi Alain Terraillon, İngilizce yaptığı sunumuna, "Dört yıldır bu işin içinde olmama rağmen sizlere Türkçe hitap edemiyorum, bunun için biraz da utanç duyuyorum" ifadelerini kullanarak başladı.
     Depremde büyük hasar gören Van'ın yeniden gelişmesi için yapılacak çalışmaların önemine değinen Terraillon, BAKK programının, ülkedeki bölgesel gelişmişlik farkını azaltmak amacıyla hazırlandığını ve az gelişmiş bölgelerdeki mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyduğu finansmana erişim imkanlarını artırmaya yönelik bir çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.
     Terraillon, program kapsamında ilk defa Avrupa Yatırım Fonu'nun bankalara KOBİ kredileri için garanti sağlayacağına dikkati çekerek, "BAKK programı ile KOBİ'lere 500 milyon Avro kredi hacmi yaratılacağını ve bu bölgeden yapılacak yüzlerce başvuru talebinin karşılanacağını umuyoruz" diye konuştu.
     Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Gökhan ise Van'ın sahip olduğu potansiyel ile bölgenin en önemli şehri olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:
     "İlimizde meydana gelen iki büyük deprem nedeniyle olumsuz bir süreç yaşadık. Ancak Van, bölgesindeki lider kent olma özelliğinden bu olumsuz süreci hızlı şekilde atlatmaya çalışmaktadır. Hayat normale dönmeye başladı. Çalışmak, üretmek için herkesin ulaşmak istediği çeşitli krediler var. Bunun için istemek, araştırmak ve bulmak gerekiyor. Bu süreçte odamız tüccara her türlü katkıyı sağlamaktadır."
     Avrupa Yatırım Fonu BAKK Proje Yöneticisi Özlem Çotuk ise katılımcılara program hakkında bilgi verdi.
    
    
    

Bu haberi 319 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir