Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

  • Yazı boyutu
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Ekonomi Bakanı Çağlayan:"Türkiye emin adımlarla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize hedef gösterdiği 'muasır medeniyet seviyesine' doğru hızla ilerlemektedir ve bu hedefe mutlaka ulaşacaktır"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği belirlediği 'Muasır medeniyet seviyesine' ulaşmak için çalıştıklarını belirterek, "Türkiye emin adımlarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize hedef gösterdiği 'muasır medeniyet seviyesine' doğru hızla ilerlemektedir ve bu hedefe mutlaka ulaşacaktır" dedi.
     Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal'in, büyük bir komutan olarak Kurtuluş Mücadelesini başlattığını, eşsiz bir devlet adamı olarak Cumhuriyeti millete armağan ettiğini kaydetti.
     Atatürk'ün, Türkiye'nin her alanda dünyada saygın ülkelerden biri olmasını istediğine dikkati çeken Çağlayan, "Bu hedef doğrultusunda, Atatürk'ün milletimize armağanı Cumhuriyetimiz 89 yılda önemli mesafeler kat ederek büyük başarılara imza attı, başarılarıyla pek çok ülkeye ilham kaynağı oldu ve dünyanın saygın ülkelerinden biri konumuna geldi"ifadelerini kullandı.
     Bakan Çağlayan, Atatürk'ün hedef gösterdiği 'Muasır medeniyet seviyesine' ulaşmak için çalışmalara devam edeceklerini vurgulayarak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
     "Büyük Atatürk'e millet olarak borcumuz, Türkiye'yi bu hedefe ulaştırmak. İşte bunun için şanlı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 yılında 500 milyar mal ihracatı gerçekleştirerek, kişi başına 25 bin dolar gelire ulaşarak, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olarak, demokrasimizle, daha fazla birey özgürlüğü ile eğitimden sağlığa, bilim-sanayiden Ar-Ge'ye, sosyal adaletten insan haklarına kadar her alanda atacağımız adımlarla bunu gerçekleştireceğiz.
     Türkiye emin adımlarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize hedef gösterdiği 'muasır medeniyet seviyesine' doğru hızla ilerlemektedir ve Türkiye bu hedefe mutlaka ulaşacaktır. Rahat Uyu Büyük Atatürk, Türkiye emin ellerde, senin belirlediğin hedeflere doğru ilerlemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve Cumhuriyetimizin Kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 74.yılında rahmet ve şükranla anıyorum."
    
    
    


Bu haberi 308 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir