Bursalı işadamlarının Kazakistan ziyareti -Bursa Valisi Şehabettin Harput, 15 Bursalı işadamı ile…

  • Yazı boyutu
Bursalı işadamlarının Kazakistan ziyareti
  -Bursa Valisi Şehabettin Harput, 15 Bursalı işadamı ile…

Bursalı işadamlarının Kazakistan ziyareti -Bursa Valisi Şehabettin Harput, 15 Bursalı işadamı ile Kazakistan'ın Özkemen şehrini ziyaret etti

İsa Yıldıran - Bursa Valisi Şehabettin Harput ile 15 Bursalı işadamı Kazakistan'ın Özkemen şehri ile başkent Astana'yı ziyaret etti.
     Özkemen Valisi Berdibek Saparbayev'in davetlisi olarak Kazakistan'ın Özkemen şehrine gelen ve burada temaslarda bulunan Vali Harput ve beraberindekiler, daha sonra Astana'ya geçti.
     Astana'da AA muhabirine açıklamalarda bulunan Vali Harput, Bursa ile Özkemen'in geçen yıl kardeş şehirler olduklarını hatırlatarak, iki şehir arasında çok iyi ilişkiler bulunduğunu söyledi.
     Harput, Kazakistan'da kendilerini adeta evlerinde hissettiklerini de ifade etti.
     Vali Harput, seyahatleri sırasında Özkemen'deki işletmeleri, okulları gezme fırsatı bulduklarını, burada faaliyette bulunan Türk işadamlarıyla görüştüklerini anlattı.
     Seyahate katılan Bursalı işadamlarının Kazakistan'da özellikle enerji, tarım, inşaat ve turizm alanlarında yatırım yapmaya istekli olduklarını dile getiren Harput, "Bu böyle bir seyahatte olacak bir durum değil. Biz ilk resmi ziyareti yaptık. Bundan sonra işadamlarımızın da buraya gruplar halinde ya da tek tek ziyaretleri olacaktır. Burada nasıl yatırımlar yapılabileceği, karşılıklı işbirliği imkanları o zaman daha iyi bir şekilde ortaya çıkacak. Bunlar hayata geçirilecektir" diye konuştu.
     Vali Harput, Özkemen ile Bursa arasında uzun mesafeler bulunmasına rağmen, iki şehir arasında güzel bir dostluk köprüsü kurulduğunu da sözlerine ekledi.
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir