Bursalı Fiat Doblo Cargo XL'nin dünya lansmanı, Hannover'de gerçekleştirilecek

  • Yazı boyutu
Bursalı Fiat Doblo Cargo XL'nin dünya lansmanı, Hannover'de 
gerçekleştirilecek

Bursalı Fiat Doblo Cargo XL'nin dünya lansmanı, Hannover'de gerçekleştirilecek

Kuruluşunun 44'üncü yılını kutlayan Tofaş'ın Bursa'daki fabrikasında üretilen ve 60'dan fazla ülkeye ihraç edilen Yeni Fiat Doblo'nun Cargo modelinin "XL" adı verilen yeni versiyonu, ilk kez 64'üncü Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı'nda tanıtılacak.
     Yapılan açıklamaya göre, Fiat Doblo Cargo XL, uzun aks mesafesi ve yüksek tavan kombinasyonuyla sınıfının en iyisi olan 5 metreküplük yükleme hacmi ve 1000 kilogramlık taşıma kapasitesi sunmasıyla ön plana çıkıyor.
     Ar-Ge sorumluluğuyla birlikte fikri ve sınai mülkiyet hakları Tofaş'a ait olan, 2011 Yılın Ticari Aracı ödülü dahil olmak üzere uluslararası birçok ödüle layık görülen ve Türk işçi ve mühendislerinin eseri olan Yeni Fiat Doblo Cargo'nun "XL" adı verilen yeni versiyonu, 64'üncü Hannover Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı'nda resmen tanıtılacak.
     Hong Kong'dan Almanya'ya, İspanya'dan İngiltere'ye kadar birçok ülkede "Made In Turkey" etiketiyle yollara çıkarak rüşdünü ispat eden Yeni Fiat Doblo Cargo'nun XL versiyonu, hafif ticari araç müşterilerine yeni ve esnek hacim özellikleri sunuyor.
     Yeni Fiat Doblo Cargo XL de, ailenin diğer üyeleri gibi bu sınıfta bir ilk olarak "bi-link" bağımsız arka süspansiyon sistemi ile donatılmasıyla dikkati çekiyor. Bu güne kadar sadece üst sınıf otomobillerde görülen bu sistem sayesinde araç her türlü yol yüzeyi ve yük koşulunda mükemmel seviyede yol tutuşu ve sınıfının standartlarının ötesinde konforu bir arada barındırıyor.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir