Bursagaz Genel Müdürü Tola: -"İş sürekliliği, şirketlerin sürdürülebilirliklerini sağlaması…

  • Yazı boyutu
Bursagaz Genel Müdürü Tola:
  -"İş sürekliliği, şirketlerin sürdürülebilirliklerini 
  sağlaması…

Bursagaz Genel Müdürü Tola: -"İş sürekliliği, şirketlerin sürdürülebilirliklerini sağlaması adına son derece önemli bir yaklaşımdır"

Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, iş sürekliliğinin, şirketlerin sürdürülebilirliklerini sağlaması adına son derece önemli bir yaklaşım olduğunu belirtti.
     Bursagaz ile BSI Güney Avrupa Bölge Müdürlüğü arasında "ISO 22301 Sosyal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi" sertifikasyon sözleşmeleri imzalandı.
     Tola, imza törenindeki konuşmasında, 7'nci sertifikaları için önemli bir adım attıklarını ve 2013 içerisinde sertifikasyonu tamamlamak için gerekli çalışmalara başladıklarını ifade etti.
     Sektörde yine bir ilki gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Tola, her üst düzey yönetici gibi kendisinin de şirketin iş süreçlerinin tüm riskler dikkate alınarak kontrol ve garanti altında olduğunun bilinmesinin büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu ve ISO 22301 uygulamalarının bunun için destekleyici bir unsur olduğunu bildirdi.
     İş etki analizleri sonuçlarının Bursagaz stratejilerinde önemli bir yer teşkil ettiğini ve ISO 22301 standardı yardımıyla iş süreçlerini geliştirme fırsatı yakaladıklarını vurgulayan Tola, "İş sürekliliği, şirketlerin sürdürülebilirliklerini sağlaması adına son derece önemli bir yaklaşımdır. Her sene yeni bir sertifikasyon projesi ile ön plana çıkan Bursagaz, yaklaşık 9 yıldır hayata geçirdiği uygulamaların taçlandırılmasını sağlamaktadır" dedi.
     BSI Güney Avrupa Bölge Müdürü Luigi Brusamolino da bilgi güvenliğinin bir ihtiyacın ötesinde ve beklentilerin üzerinde bir uygulama olduğunu bildirdi.
     İş sürekliliği konusunda şirketlerin bu alandaki çalışmalardan genelde kaçındığını kaydeden Brusamolino, "Bursagaz, bu anlamda hem dünya hem de Türkiye enerji dağıtım sektörüne örnek teşkil edecek son derece önemli bir adım attı. Bursagaz'da iş sürekliliğine ilişkin uygulamalar mevcut" diye konuştu.
     Törenin ardından Tola ve Brosamolino, Bursagaz'ın iş sürekliliği çalışmalarının önemli bir parçasını oluşturan şebeke kontrol, yönetim merkezi, çağrı merkezi ve data center birimlerinde incelemelerde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir