Bursa Yalın Platform 2. Paylaşım Toplantısı -Tofaş WCM Müdürü Sessizoğlu: -"Otomotiv…

  • Yazı boyutu
Bursa Yalın Platform 2. Paylaşım Toplantısı
     -Tofaş WCM Müdürü Sessizoğlu: 
     -"Otomotiv…

Bursa Yalın Platform 2. Paylaşım Toplantısı -Tofaş WCM Müdürü Sessizoğlu: -"Otomotiv sektöründe 2013 durağan bir dönem olacak, 2012 ile paralel bir seyir izleyecek"

Tofaş World Class Manufacturing-Dünya Klasında Üretim (WCM) Müdürü Erhan Sessizoğlu, "Otomotiv sektöründe 2013 durağan bir dönem olacak, 2012 ile paralel bir seyir izleyecek" dedi.
     Yalın Platform tarafından "Daha Mutlu Bir Gelecek İçin Daha Az İsraf" sloganıyla organize edilen ve 2 gün sürecek olan "Bursa Yalın Platformu 2. Paylaşım Toplantısı" başladı.
     Sessizoğlu, program öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, belli bir toparlanma periyoduna girilmesine rağmen Avrupa'daki krizin tam olarak aşılamadığını, bunun biraz daha sürmesini beklediklerini söyledi.
     Buna rağmen, iç piyasadaki durumun iyi olduğunu vurgulayan Sessizoğlu, "Geçtiğimiz yıllarla kıyaslarsak, iç piyasa satış oranı biraz daha altta, ama durum iyi. Avrupa'daki yavaşlama bir süre daha devam edecek. Bu durum bizi biraz etkiliyor. Çünkü, birçok firma ihracat ağırlıklı çalışıyor. İç piyasanın desteği ve Avrupa'nın önünün açılacak olmasıyla bu dönemin atlatılacağını düşünüyoruz. Yeni yılla ilgili tahminlerimiz de var. Otomotiv sektöründe 2013 durağan bir dönem olacak, 2012 ile paralel bir seyir izleyecek, diyebiliriz" diye konuştu.
     Sessizoğlu, Avrupa'daki kriz nedeniyle alternatifler üzerinde çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:
     "Rusya, Hindistan ve Çin pazarları hızla gelişiyor. Otomotiv büyük hacimli bir ürün olduğu için lojistiği çok kolay değil. O yüzden bu bahsettiğimiz pazarlara ihracat biraz zor. Genelde oralarda üretiliyor. Ancak yeni pazarlar konusunda bazı girişimlerimiz de var. Ford'un Amerika'ya bir ürün ihracatı var. Bizim de o konuda bir girişimimiz var. Tabii ki farklı pazarlar yaratılabilir. Bu, bizi de rahatlatır."
     Bazı firma yöneticileri ve akademisyenlerin konuşmacı olarak katıldığı toplantı, yarın sona erecek.
    
    
    

Bu haberi 322 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir