Bursa'ya 30 milyon TL'lik memba suyu tesisi yatırımı -Yatırımı gerçekleştiren şirketin kurucu…

  • Yazı boyutu
Bursa'ya 30 milyon TL'lik memba suyu tesisi yatırımı
  -Yatırımı gerçekleştiren şirketin kurucu…

Bursa'ya 30 milyon TL'lik memba suyu tesisi yatırımı -Yatırımı gerçekleştiren şirketin kurucu ortağı Bayraktar: -"150 kişi istihdam ettiğimiz fabrikamızda tüm yasal şartlar sağlanmış, hijyenik gereklilikler yerine getirilmiş olarak, ISO 22000-FSSC ve ISO 9001 standartlarıyla üretim yapmaktayız" -"Türkiye'de 2011'de su üretimi 9,3 milyar litreye, pazar hacmi 3,5 milyar dolara ulaşmıştır. Kişi başına su tüketimi ise aynı dönemde 135 litreye ulaşmıştır"

Gümüş Memba Suyu Dağıtım ve Pazarlama A.Ş, Bursa'ya 30 milyon liralık memba suyu tesisi yatırımı gerçekleştirdi. Şirketin kurucu ortağı Ercan Bayraktar, "150 kişi istihdam ettiğimiz fabrikamızda tüm yasal şartlar sağlanmış, hijyenik gereklilikler yerine getirilmiş olarak, ISO 22000-FSSC ve ISO 9001 standartlarıyla üretim yapmaktayız" dedi.
     Bursa merkezli Gümüş Su'nun üretim fabrikası, Mustafakemalpaşa ilçesi Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) düzenlenen törenle açıldı.
     Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, 30 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını belirtti.
     Kaynaktan fabrikaya gelen suyun analizleri tamamlandıktan sonra, filtrasyon sistemine gönderildiğini belirten Bayraktar, "Filtrasyon sonrası ozon gazı ile zenginleştirilerek doluma hijyenik pompalar ve paslanmaz borularla aktarılmaktadır. 150 kişi istihdam ettiğimiz fabrikamızda tüm yasal şartlar sağlanmış, hijyenik gereklilikler yerine getirilmiş olarak, ISO 22000-FSSC ve ISO 9001 standartlarıyla üretim yapmaktayız" diye konuştu.
     Dünyada giderek büyüyen şişelenmiş su pazarının, petrolün yerini alacağı söylenen bir ticaret hacmine sahip olduğunu belirten Bayraktar, şöyle devam etti:
     "Bu nedenle su ile ilgili uluslararası ekonomi literatüründe 'mavi altın' ifadesi kullanılmaktadır. Sektör, yıllık yüzde 15 büyüme oranıyla en hızlı gelişen pazarların başında gelmektedir. Araştırmalarda, dünya çapında şişelenmiş su tüketim miktarının 53 milyar galon olduğu tespit edilmiştir. Türkiye'de 2011'de su üretimi 9,3 milyar litreye, pazar hacmi 3,5 milyar dolara ulaşmıştır. Kişi başına su tüketimi ise aynı dönemde 135 litreye ulaşmıştır. Şişelenmiş su tüketiminin yüzde 65'ini 19 litrelik damacana su oluştururken, geriye kalan yüzde 35'lik kısmını pet şişe su oluşturmaktadır."
    
     -6 ilde satışlar başladı-
    
     Kurucu ortaklardan Gökay Gecebeği ise 6 ilde satışlara başlatıklarını anlattı. Çok kısa bir süre içinde Ankara ve Adana'da da satışa başlayacaklarını dile getiren Gecebeği, şunları aktardı:
     "Suyumuzu kendimizin dağıtıyoruz. Yani Gümüş, kaynağından çıkıp, evlerinize girene dek bizim sorumluluğumuz ve denetimimizde bulunuyor. Hijyende çıtayı yükselttik. Çünkü biz, suyu önce kendimiz için ürettiğimizin bilincindeyiz. 1 yılda damacana su pazarının yüzde 70'inde faaliyet göstereceğiz. Suyumuzu güneş ışıklarının etkisinden korumak için, damacanalarımızda daha koyu bir renk kullanıyoruz. Yeni nesil 3 litrelik kulpsuz cam şişeleri piyasaya sürerek, sektörde bir ilke de imza attık. Dörtlü kasalarda satılacak bu şişelerin daha iyi yıkanması için, ağzı geniş ve kulpsuz olarak tasarlandı."
     Konuşmaların ardından fabrikanın açılışı gerçekleştirildi.
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir