Bursa TSO OSB Genel Kurulu -Ali Uğur, yeniden başkanlığa seçildi -'Bursa TSO OSB' adının,…

  • Yazı boyutu
Bursa TSO OSB Genel Kurulu 
  -Ali Uğur, yeniden başkanlığa seçildi
  -'Bursa TSO OSB' adının,…

Bursa TSO OSB Genel Kurulu -Ali Uğur, yeniden başkanlığa seçildi -'Bursa TSO OSB' adının, 'Bursa OSB' olarak değiştirilmesi talebinin ilgili bakanlığa iletilmesi yönündeki teklif, oy birliğiyle kabul edildi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Uğur, güven tazeledi.
     Uğur, genel kurulda yaptığı konuşmada, Bursa'nın geçmişten bugüne pek çok ilklere imza attığını, hemen hemen her konuda öncü ve örnek olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.
     Bursa TSO OSB'nin, ülkenin planlı sanayileşmesinde önemli bir yer teşkil ettiğini vurgulayan Uğur, "1960'ların hemen başında kurulan ülkemizin ilk OSB'si durumundaki bölgemizde faaliyette bulunan fabrikalarımız, üretimleri, istihdamları, ihracatları ile sadece Bursamız veya bölgemiz değil, ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır" diye konuştu.
     Uğur, OSB'deki toplam 291 parsel üzerinde faaliyetini sürdüren 240 işletmede yaklaşık 38 bin kişiye istihdam sağlandığını belirterek, şunları kaydetti:
     "Bu fabrikaların ihracat toplamları yaklaşık 5 milyar dolar düzeyindedir. Böylesine büyük ve hizmet gamı geniş olan bölge için çeşitli hizmet kademelerinde ve farklı uzmanlık alanlarında bugün itibarıyla 180 personel, yüksek performansla görev yapmaktadır. Geçmişten günümüze kadar devam eden yatırımlar ve hizmetlere bir yenisini daha eklemek üzereyiz. Yeni tesisimiz, bölgemizdeki sanayicilerimize, odamız meclis üyelerine, sosyal anlamda faydalanabilecekleri ve daha çok kaynaşmanın yaşanmasına, birlik ve beraberliğin daha üst noktalara çıkmasına imkan sağlayacaktır. Tesisimizde ayrıca bölgemizdeki firmalarımızın faydalanacakları hizmet birimleri de bulunacaktır."
     Son günlerde yerel basında bölgeyle ilgili birkaç yazının yer aldığına da değinen Uğur, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     "Bölgemiz ülkemizin ilk OSB'sidir. Pilot bir uygulamadır, örnektir, ama maalesef istihdam konusunda bazı abartmalar da olmuş. Konuyla ilgili bir incelemede, bazı OSB'lerin daha az personelle benzer işleri yaptığını tespit ettik. Bu şartlarda elbette birtakım düzenlemeler yapmamız gerekti. Göreve geldiğimizden bu yana çalışan sayımızın 213'ten 184'e düşmesi sonucu, hizmetlerde herhangi bir aksamaya mahal vermeden personel giderlerinde yaklaşık 1 milyon TL Tasarruf ettik."
     Genel kurulda daha sonra, yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) delegeleri oy birliğiyle seçildi.
     Bursa TSO OSB yönetim Kurulu'nda Ali Uğur, Hüseyin Durmaz, Cemal Tuna, Baran Çelik ve Yavuz Yiğit yer alırken, Denetim Kurulu'na Ahmet Özenalp ve İlker Oral seçildi. OSBÜK delegeliklerine ise Hüseyin Durmaz, Mustafa Barutçuoğlu ve Ahmet Parseker getirildi.
     Bu arada, "Bursa TSO OSB" adının, "Bursa OSB" olarak değiştirilmesi talebinin ilgili bakanlığa iletilmesi yönündeki teklif, oy birliğiyle kabul edildi.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir