"Bursa-Frankfurt hava köprüsü kurulması"

  • Yazı boyutu
"Bursa-Frankfurt hava köprüsü kurulması"

Hessen Eyaleti Ekonomi, Ulaşım, Kentsel ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Rentsch: "Dostluğa dayalı ekonomik ilişkilerimizin gelişmesi için hava ulaşımı önemli. Bu konuyu başbakanımızla görüşüyoruz"

Almanya'nın Hessen Eyaleti Ekonomi, Ulaşım, Kentsel ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Florian Rentsch, "Dostluğa dayalı ekonomik ilişkilerimizin gelişmesi için doğrudan Bursa-Frankfurt arası hava ulaşımını sağlamak çok önemli" dedi.
     Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) düzenlenen "Bursa-Hessen Ekonomi Günü" programında konuşan Rentsch, Bursa ile Hessen'in ekonomik işbirliğini geliştirilmesinin önemine işaret etti. Bunun için Bursa-Frankfurt arasındaki ulaşımın önemine vurgu yapan konuk bakan, "Türk dış ekonomisi son yıllarda çok büyük gelişmeler gösterdi. Biz de bu gelişmeleri dikkat ve takdirle izliyoruz. Hessen ve Bursa birbirine çok benzeyen iki önemli merkez. Dostluğa dayalı ekonomik ilişkilerimizin gelişmesi için doğrudan Bursa-Frankfurt arası hava ulaşımını sağlamak çok önemli. Bu konuyu başbakanımızla görüşüyoruz. İş dünyası da bu konudaki ihtiyacın altını çizmeli" şeklinde konuştu.
     Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta ve BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker'in de katıldığı program, açılış konuşmalarının ardından sunumlar ve iki ülke iş adamlarının ikili görüşmeleriyle devam etti.
     Öte yandan, konuk bakana Bursa gezisinde Alman bazı iş adamları ve milletvekilleri eşlik ediyor.
    
    
    


Bu haberi 289 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir