Bursa'da ramazan pidesine "gramaj zammı"

  • Yazı boyutu
Bursa'da ramazan pidesine "gramaj zammı"

Fırıncılar Odası Başkanı Andıç: "Geçen yıl 1 liradan satılan pidenin gramajı 330'dan 300'e, 2 liradan satılan pidenin gramajı ise 660'dan 600'e düşürüldü. Fiyat aynı kaldı"

Bursa'da, geçen yıl 1 liradan satılan pidenin gramajının 330'dan 300'e, 2 liradan satılan pidenin gramajı ise 660'dan 600'e düşürüldüğü, ancak aynı fiyatla satılacağı bildirildi.
     Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Talip Andıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pidenin ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında olduğunu vurgulayarak, fiyat artışını uygun bulmadıklarını söyledi.
     Andıç, 4 yıldır zam yapmadıklarını, buna rağmen her yıl işçilik ücretlerinin yüzde 10 civarında arttığını ifade ederek, "Gramaj düşürme yoluna gittik. Bu yıl 300 gramlık pide 1, 600 gramlık pide de 2 liradan satılacak. Geçen yıl bu pidelerin gramajları 330 ve 660 şeklindeydi. Bu, aşağı yukarı 8-9 kuruşluk bir zamma tekabül eder ve işçiliğe gelen zamları bile karşılamaz" diye konuştu.
     Gramajdaki düşüşün, maliyetlerdeki artıştan kaynaklandığını ifade eden Andıç, fırıncıların üzerlerine düşen fedakarlığı yaptıklarını dile getirdi.
    
    
    


Bu haberi 302 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir