Bursa'da "lojistik köyü" kurulacak

  • Yazı boyutu
Bursa'da "lojistik köyü" kurulacak

BUSİAD'ın, Bursa'da bir "lojistik köyü" kurulması için kent dinamiklerinin katılımıyla proje çalışması başlatacağı bildirildi

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (BUSİAD), Bursa'da bir "lojistik köyü" kurulması için kent dinamiklerinin katılımıyla proje çalışması başlatacağı bildirildi.
     BUSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada, "lojistik köyleri"nin, lojistik ve taşımacılık şirketleriyle ilgili resmi ve özel kurumların içinde yer aldığı, her türlü ulaştırma moduna etkin bağlantıları olan, depolama, bakım-onarım, yükleme-boşaltma, elleçleme, tartı, yükleri bölme, birleştirme, paketleme ve benzeri faaliyetleri gerçekleştirme imkanları bulunan ve taşıma modları arasında düşük maliyetli, hızlı, güvenli, çevreci aktarma alan ve donanımlarına sahip, içerisinde ulusal ve uluslararası taşımacılık, lojistik ve eşyanın dağıtımıyla ilgili tüm faaliyetlerin muhtelif işletmeciler tarafından gerçekleştirildiği belirli alanlar olduğu kaydedildi.
     Bursa'da bir "lojistik köyü" kurulması için çalışma başlatılacağı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
     "BUSİAD Yönetim Kurulu olarak, endüstriyel çeşitliliğiyle Türkiye ihracatının en önemli merkezlerinden biri olan Bursa'da, her geçen gün gereksinimi artan bir 'lojistik köyü' kurulması konusunda, konu ile ilgili tüm kent dinamiklerimizin katılımıyla bir proje çalışması yapmayı planlamaktayız. Bu kapsamda, 5 Temmuz Perşembe günü saat 13.00'te BUSİAD Evi'nde sektörün tüm dinamiklerinin temsilcileriyle Bursa Valiliği'nin, Büyükşehir Belediyemizin ve akademisyenlerin davet edileceği bir arama toplantısı düzenlemekteyiz."
     Açıklamada, bu toplantıdan elde edilecek sonuçların bir rapor haline getirilerek ilgili makamlara sunulacağı, uygun bulunması halinde "1/100.000 ölçekli Bursa İl Çevre Düzeni Planı"nda yer almasının sağlanacağı bildirildi.
    
    
    


Bu haberi 252 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir