Bursa'da iki fuar birden açıldı -Vali Harput: "Bundan sonra tarım arazilerine sanayinin bir adım…

  • Yazı boyutu
Bursa'da iki fuar birden açıldı
  -Vali Harput: "Bundan sonra tarım arazilerine sanayinin
  bir adım…

Bursa'da iki fuar birden açıldı -Vali Harput: "Bundan sonra tarım arazilerine sanayinin bir adım girmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu bizim için fevkalade önemli"

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından hazırlanan "BURTARIM 2012" ile "Bursa 5. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı" açıldı.
     Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki açılışta konuşan Vali Şahabettin Harput, tarım arazilerinin korunmasının Türkiye için hayati önem taşıdığını söyledi.
     50 yıl öncesine kadar Bursa'nın "tarım şehri", şimdilerde ise "sanayi şehri" olarak anıldığını ifade eden Harput, "Bundan sonra tarım arazilerine sanayinin bir adım girmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu bizim için fevkalade önemli. Zenginleşme elbette sanayiden geçer ama tarımın da sanayisi var. Bursa'nın sahip olduğu tarım zenginliklerini, toprağını, iklimini, sularını, ürün çeşitlerini en iyi şekilde kullanmak Türkiye ve bütün dünya için çok önemli" dedi.
     Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü de fuara 29 ülkeden 603 firmanın katıldığını belirterek, "Fuar, 8 salon ve açık alan ile birlikte 70 bin metrekare alanda hazırlandı. Fuar sonuna kadar çiftçilerimiz burada istediklerini bulabilecekler. Umarım fuar hem Bursa hem de Türk tarımına katkı yapar" diye konuştu.
     Türkiye'nin yanı sıra Makedonya, Azerbaycan, Kırgızistan ve Tacikistan'dan da yetkililerin katılımının beklendiği fuar, 30 Eylül'de sona erecek.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir