Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: -"Bursa'da üretilen Türkiye'nin yerli ilk tramvayıyla…

  • Yazı boyutu
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe:
  -"Bursa'da üretilen Türkiye'nin yerli ilk tramvayıyla…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe: -"Bursa'da üretilen Türkiye'nin yerli ilk tramvayıyla sanayinin kabuğu kırıldı. Raylı sistemler konusunda bu şehirde üretime geçilmesi, sadece kendi sanayicimiz için değil Türkiye için büyük örnek teşkil ediyor"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursa'da üretilen Türkiye'nin yerli ilk tramvayıyla sanayinin kabuğu kırıldı. Raylı sistemler konusunda bu şehirde üretime geçilmesi, sadece kendi sanayicimiz için değil Türkiye için büyük örnek teşkil ediyor" dedi.
     Altepe, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) düzenlenen "Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması"nın açılışında yaptığı konuşmada, üretim imkanları açısından geniş imkanlara sahip olan Bursa'da sanayicilerin özellikle nitelikli eleman sıkıntısı yaşadığını söyledi.
     Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması 2012'nin, işçi ile işvereni buluşturma ve iki kesim arasında ortak dil oluşturma konusunda büyük görev üstlendiğini belirten Altepe, "Şu anda biliyoruz ki sanayicilerimiz nitelikli işçi arıyor. Bir yandan da biliyoruz ki birçok gencimiz iş arıyor. Bu organizasyon, iki kesimi de var olan ihtiyaçları gidermek adına bir araya getiriyor. İş adamları, nasıl bir eleman aradıklarını ve kişisel gelişimin hangi alanlarda uygulanması gerektiğini anlatacaklar. Vatandaşlar da verilen öğütler doğrultusunda kendilerini geliştirip, rahatlıkla iş bulma imkanına sahip olacaklar" diye konuştu.
     Altepe, iş ve istihdamın kentin birinci önceliği olduğunu ifade ederek, "Bursa'da yaşayan ve iş arayan insanların mutlaka bir becerisinin ya da sanatının olması gerekli. 'Sanatım ya da becerim yok, fakat her işi yaparım' dönemi sona erdi. Bursa'da yaşayanlar, bu konuda Türkiye'ye örnek olmalıdır" dedi.
     Şehrin sadece sosyal ve kültürel gelişimiyle değil ekonomik gelişimiyle de yakından ilgilendiklerini vurgulayan Altepe, şunları kaydetti:
     "Bursa'da üretilen Türkiye'nin yerli ilk tramvayıyla sanayinin kabuğu kırıldı. Raylı sistemler konusunda bu şehirde üretime geçilmesi, sadece kendi sanayicimiz için değil Türkiye için büyük örnek teşkil ediyor. Yerli tramvay üretiminde sağladığımız gelişimi, otopark sistemleriyle çevre üretimlerine de taşıdık. Bundan sonra aldığımız hız artacak ve inşallah yeni ürünler ile markalar tüm dünyaya Bursa'dan yayılacak."
     İşçi ile işverenin bir araya geldiği ve 147 firmanın yer aldığı buluşma, 3 gün sürecek.
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir