-Bulgaristan'a vagon ihracatı -TÜVASAŞ'ın Bulgaristan için ürettiği yataklı vagonların…

  • Yazı boyutu
-Bulgaristan'a vagon ihracatı
  -TÜVASAŞ'ın Bulgaristan için ürettiği yataklı 
  vagonların…

-Bulgaristan'a vagon ihracatı -TÜVASAŞ'ın Bulgaristan için ürettiği yataklı vagonların sevkıyatına başlandı -TÜVASAŞ Genel Müdürü Ertiryaki: -"Vagonlar, Edirne'den Bulgaristan'ın Plovdiv şehrine demiryolu taşımacılığı ile nakledilecek"

Türkiye Vagon Sanayi AŞ'nin (TÜVASAŞ) Bulgaristan için ürettiği yataklı vagonların sevkıyatına başlandı.
     TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, yaptığı yazılı açıklamada, 30 adet lüks yataklı vagonun Bulgaristan'ın Plovdiv şehrine ulaştırılacağını belirtti.
     Vagonların yüksek hızlı tren çalışmaları nedeniyle Haydarpaşa-Sirkeci, Derince-Tekirdağ limanları arasında feribotla nakledilmesinin planlandığını kaydeden Ertiryaki, şunları bildirdi:
     "Ancak limanlardaki geçişin tadilatlar nedeniyle gecikmesi üzerine sevkıyatın, Edirne Demiryolu İstasyonu'na kadar karayoluyla yapılmasına karar verdik. Vagonlar, Edirne Demiryolu İstasyonu'na kadar karayoluyla taşınacak, Edirne'den Bulgaristan'ın Plovdiv şehrine ise demiryolu taşımacılığı ile nakledilecek."
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir