BUDO'ya ilgi büyük -Kabataş'tan saat 18.00'de kalkan deniz otobüsü için biletlerin bir saat…

  • Yazı boyutu
BUDO'ya ilgi büyük
  -Kabataş'tan saat 18.00'de kalkan 
  deniz otobüsü için biletlerin bir saat…

BUDO'ya ilgi büyük -Kabataş'tan saat 18.00'de kalkan deniz otobüsü için biletlerin bir saat önceden tükendiği bildirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul ile Bursa arasında kaliteli, ekonomik ve güvenli ulaşımın sağlanması amacıyla başlatılan BUDO seferlerinin ikinci gününde Kabataş'tan saat 18.00'de kalkan deniz otobüsünün biletlerinin bir saat önceden tükendiği bildirildi.
     Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Bursa'yı her açıdan ulaşılabilir bir kent haline getirmek amacıyla, yeni yollar açmaktan raylı sisteme kadar her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi'nin, vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine başlattığı deniz seferlerinin ikinci gününde tam kapasiteye ulaştığı belirtildi.
     Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Norveç'ten satın aldığı "Hüdavendigar" ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan kiraladığı "Conkbayırı" isimli 2 deniz otobüsü ile seferlerin ilk gününde yüzde 50 doluluk oranına ulaşan BUDO'nun, Kabataş'tan yapılan günün son seferinde doluluk oranını yüzde 100'e çıkartığı, söz konusu seferin biletlerinin 1 saat öncesinden tükendiği vurgulandı.
     Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Sanayi Ve Ticaret A.Ş (BURULAŞ) Genel Müdürü Levent Fidansoy da Bursalılar'ın kendi gemilerine sahip çıkmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, iki günlük yolcu ortalamasında yüzde 70'lere çıkmanın gelecek için umut verici olduğunu kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 197 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir