BÜ İİBF Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Saltoğlu: -"MB koridorun üst bandını 50 baz puan indirebilir.…

  • Yazı boyutu
BÜ İİBF Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Saltoğlu:
  -"MB koridorun üst bandını 50 baz puan indirebilir.…

BÜ İİBF Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Saltoğlu: -"MB koridorun üst bandını 50 baz puan indirebilir. Koridorun alt bandında bir indirim şu an için gerekmeyebilir"

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (BÜ İİBF) Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Saltoğlu, Merkez Bankası'nın faiz koridorunun üst bandında 50 baz puan indirime gidebileceğini, ancak alt bandında şu an için bir indirimin gerekmeyebileceğini belirtti.
     Para Politikası Kurulu toplantısı öncesi AA muhabirine değerlendirmede bulunan Saltoğlu, şunları aktardı:
     "Merkez Bankası koridorun üst bandını 50 baz puan indirebilir. Koridorun alt bandında bir indirim şu an için gerekmeyebilir. Ülkeye para girişi ve TL'nin değerlenmesi hala normalin ötesinde bir noktada görünmüyor. Döviz likiditesini sınırlamak için de ROK oranını sınırlı 0,1 oranında artırabilir. Para girişi daha da hızlanmadan diğer faiz indirimlerini ileriye saklayabilir. Gerek Avrupa Birliği gerek global şartlar biraz temkinli olmayı gerektirebilir."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir