"Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışması -Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray…

  • Yazı boyutu
"Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışması
     -Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray…

"Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışması -Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray rehberliğinde hayata geçirilen "evarkadasin.com"Türk projesi ikincilik elde etti

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından hayata geçirilen "Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasında, Bahçeşehir ve Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray rehberliğinde hayata geçirdiği "evarkadasin.com"Türk projesi ikincilik elde etti.
     Vodafone Türkiye açıklamasına göre, üniversite gençliğinde farkındalık yaratmak ve girişimcilik potansiyelini desteklemek hedefiyle hayata geçirilen "Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasına öğrenciler, Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Fatih Uysal ve Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram'ın liderliğinde hazırlandı. Öğrenciler, ödül olarak 5 bin lira ve 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti kazandı.
     TÜSİAD'ın girişimleriyle, tüm Türkiye'deki üniversite gençlerine yönelik olarak hayata geçirilen "Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasında bu yıl, iyi iş fikirlerine paralel olarak sürdürülebilirlik ve istihdam ilişkisi öğrenciler tarafından ele alındı.
     Yarışma süresince öğrenciler, iş dünyası ile yakın temas halinde çalışma, liderlerin tecrübelerinden yararlanma fırsatı buldular.
     48 üniversiteden 154 projenin katıldığı yarışmada eleme sürecinin ardından 15 proje belirlendi. Öğrenciler, TÜSİAD üyelerinin koçluğunda projelerini geliştirdiler.
     Yarışmanın birincisi, rehberliğini Limak Holding AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir'in yaptığı, ODTÜ'lü öğrencilerin hayata geçirdiği "Ağır Metal Çöpleri" projesi olurken, rehberliğini Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun'un yaptığı Ankara Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı "Çevre Dostu Plastikler" projesi birinci mansiyon ödülüne, Doğan TV Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ rehberliğinde Marmara Üniversitesi, ODTÜ ve Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri tarafından hayata geçirilen "Gençlik Radyosu Ekibi" projesi ise ikinci mansiyon ödülüne layık görüldü.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir