"Bu Gençlikte İŞ Var!"

  • Yazı boyutu
"Bu Gençlikte İŞ Var!"

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner:"'Bu Gençlikte İŞ Var! İş Fikirleri Yarışması'nın, amaç ve ilkelerimiz çerçevesinde tam da TÜSİAD üyelerine ve kurumuna yakışır bir proje olduğunu inanıyoruz"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) genç girişimcileri teşvik etmek amacıyla yürüttüğü "Bu Gençlikte İŞ Var!" projesi sonuçlandı.
     Birinciliği "Ağır Metal Çöpleri" projesi kazanırken, ikincilik ödülü "evarkadasin.com" projesinin oldu. "Çevre Dostu Plastikler" projesi birinci mansiyon ödülüne, "Gençlik Radyosu Ekibi" projesi ise ikinci mansiyon ödülüne layık görüldü.
     Düzenlenen ödül töreninde konuşan TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, TÜSİAD'ın her şeyden önce Türkiye'nin birçok değerli girişimcisinin katılımlarıyla oluşan gönüllü bir sivil toplum örgütü, daha da net bir ifadeyle bir girişimci derneği olduğunu söyledi.
     Bu nedenle, TÜSİAD üyelerinin Türkiye'ye en önemli katkılarının başında, ekonomiye olan doğrudan katkılarına ilaveten, girişimcilik tecrübelerini geniş bir biçimde paylaşarak girişimcilik ekosistemine ve topluma ekonomik ve sosyal yönden sağlayacağı katkıların geleceğini aktaran Boyner, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Bu anlayış, yürüttüğümüz bu projenin temelini oluşturmakta. Bu Gençlikte İŞ Var! İş Fikirleri Yarışması'nın, amaç ve ilkelerimiz çerçevesinde tam da TÜSİAD üyelerine ve kurumuna yakışır bir proje olduğunu inanıyoruz. Üniversitelerimizin desteğiyle, tüm Türkiye'deki üniversitelerimizden gençlerimizin katılımına açtığımız bu etkinlik, TÜSİAD'ın Türkiye ekonomisi ve toplumuna katkı sağlamayı amaçlayan çok sayıdaki faaliyetleri içerisinde TÜSİAD üyelerini en iyi tanımlayan 'girişimci' kavramına doğrudan dokunan büyük bir projeye dönüştü. Bu genç neslin, girişimciliği bir meslek, hayatını kazanmanın özgür bir seçimi, yenilik yapmanın devrimci gücü, istihdam yaratmanın sorumlu bir toplumsal görev bölüşümü olarak benimsemesi ve bu anlayışı sonraki, kuşaklara aktarması bu bayrak yarışının başarısında kilit rol oynayacaktır."
    
     - 48 üniversiteden 154 proje katıldı -

    
     Bu Gençlikte İŞ Var! projesine 48 üniversiteden, 154 yeni iş fikri için başvuru yapıldı. Eleme sürecinden sonra 15 proje belirlendi ve TÜSİAD üyelerinin koçluğunda öğrenciler bu projeleri geliştirdiler.
     Yarışmanın birincisi rehberliğini Limak Holding AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdermir'in yaptığı, ODTÜ'lü öğrencilerin hazırladığı "Ağır Metal Çöpçüleri" oldu.
     İkinciliği rehberliğini Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ın yaptığı Bahçeşehir ile Bilgi Üniversitesi'nin ortak hazırladığı "evarkadasin.com" kazandı.
     Üçüncülüğü ise rehberliğini Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun'un yaptığı Ankara Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı "Çevre Dostu Plastikler" ile rehberliğini Doğan TV Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Yalçındağ Doğan'ın yaptığı, ODTÜ ile Marmara Üniversitesi'nin ortak hazırladığı "Gençlik Radyosu Ekibi" kazandı.
     Birinciye ödül olarak 10 bin lira ve 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti, ikinciye 5 bin lira ve 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti, üçüncüye ise 1 yıl süreyle sanal ofis hizmeti verildi.
    
    
    


Bu haberi 377 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir