BTvizyon toplantılarının 10'uncusu Ankara'da başladı

  • Yazı boyutu
BTvizyon toplantılarının 10'uncusu Ankara'da başladı

BTvizyon toplantılarının 10'uncusu Ankara'da başladı

Bilgi teknolojilerine ilişkin yeniliklerin, deneyimlerin ve bilgilerin paylaşıldığı 10'uncu Ankara BTvizyon toplantıları Sheraton Otel'de başladı.
     Uluslararası düzeyde birçok firmanın katıldığı BTvizyon'da, firmalar sektördeki yenilikleri ve sektörde var olan sorunlara ilişkin ortaya koydukları çözümleri katılımcılarla paylaştı.
     Bu kapsamda IBM Yazılım Ürünleri Satış Yöneticisi Nurettin Erginöz "Güvenlik Yönetimine Yeni Bakış: Yeni Nesil Atak Önleme ve Güvenlik Olay Yönetimi Çözümleri" konulu konuşmasında, insanların kişisel verilerini çalma yöntemlerinin gün geçtikçe arttığını ve şekil değiştirdiğini vurguladı.
     Erginöz, bazı ülkelerde evlerdeki su ve elektrik kullanımını takip eden kişilerin, elektrik kullanımının düşük olduğu saatleri tespit ederek, bu saatlerde kişisel bilgilerini veya eşyalarını çalabildiklerini söyledi.
     Günümüzde bütün dataların yaklaşık yüzde 70'inin halka açık olduğuna dikkati çeken Erginöz, bu durumun güvenlik açıklarını da beraberinde getirdiğini vurguladı. İnternet üzerinden yapılan saldırılarda yöntemin sürekli değiştiğini anlatan Erginöz, "akılı trojanlar" gibi sistemlerle networklere atak yapıldığını bildirdi. Facebook, Twitter gibi sosyal ağları kullananları da uyaran Erginöz, bu tip sosyal ağlarda bazı bilgilerin kolaylıkla çalınabileceğini kaydetti.
     Saldırılardan korunmak için IBM olarak çalıştıklarını ve farklı çözümler ürettiklerini kaydeden Erginöz, bu alanda kullanılmak üzere tasarlanan "XGS 5000"i tanıttı.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir