BTSO'nun, "Bursa'daki 250 Büyük Firma Araştırması" (1) -Ciroları baz alınarak yapılan araştırmaya…

  • Yazı boyutu
BTSO'nun, "Bursa'daki 250 Büyük Firma Araştırması" (1)
  -Ciroları baz alınarak yapılan araştırmaya…

BTSO'nun, "Bursa'daki 250 Büyük Firma Araştırması" (1) -Ciroları baz alınarak yapılan araştırmaya göre 2011 yılında Bursa'nın en büyük sanayi şirketi, 7,7 milyar lira ciro ile TOFAŞ oldu -TOFAŞ'ı 7,6 milyar lira ciro ile OYAK Renault ve 2,1 milyar lira ciro ile Borçelik izledi

Ciroları baz alınarak yapılan araştırmaya göre 2011 yılında Bursa'nın en büyük sanayi şirketi, 7,7 milyar lira ciro ile TOFAŞ oldu.
     Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, "Bursa'daki 250 Büyük Firma Araştırması"nın 2011 sonuçlarını, BTSO'da düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.
     Sönmez'in açıklamasına göre, ciroları baz alınarak yapılan araştırmaya göre 2011 yılında Bursa'nın en büyük sanayi şirketi, 7,7 milyar lira ciro ile TOFAŞ oldu. TOFAŞ'ı 7,6 milyar lira ciro ile OYAK Renault ve 2,1 milyar lira ciro ile Borçelik izledi.
     Bursa'nın en çok kar eden şirketi OYAK Renault, en çok istihdam yaratan şirketi TOFAŞ, öz sermayesi en yüksek şirketi Korteks, en çok ihracat yapan şirketi yine OYAK Renault oldu.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir