BTO ve BTB Ödül Töreni -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Bugün organize sanayi bölgenizdeki…

  • Yazı boyutu
BTO ve BTB Ödül Töreni
  -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:
  -"Bugün organize sanayi bölgenizdeki…

BTO ve BTB Ödül Töreni -TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: -"Bugün organize sanayi bölgenizdeki (Bandırma) yatırımın yüzde 80'i diğer illerden gelen yatırımlar. İkinci OSB'niz de olmak üzere. Bu müthiş bir şey"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yatırımın yüzde 80'inin diğer illerden gelen yatırımlar olduğunu belirterek, "İkinci OSB'niz de olmak üzere. Bu müthiş bir şey" dedi.
     Bandırma Ticaret Borsası (BTB) ve Bandırma Ticaret Odası'nca (BTO) düzenlenen, ilçede yüksek düzeyde vergi ödeyen ve borsa tescilinde üstün başarı gösteren kişi ve firmalara ödüllerinin verildiği "Ödül Töreni" BTB Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
     Hisarcıklıoğlu, törende, önümüzdeki dönemlerde tarım ve hayvancılığın en önemli sektör haline geleceğini söyledi.
     Bandırma Ticaret Odası ve Borsası'nın beş yıldızlı hizmet verdiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Ben Bandırma Balıkesir çekişmesini anlayamıyorum bir tek. Bizim rakibimiz Bursa aslında. Bandırma, Balıkesir'in toplam üretiminin yüzde 15'ini karşılıyor. Balıkesir merkezde ise bu rakam yüzde 25. Yani her şey eşit dağılıyor" diye konuştu.
     "Ben Kayseriliyim güya ama Balıkesir'de golü yedik" diyen Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:
     "Balıkesir'de bir okul sözü verdik. Bandırma'ya geldik, Bandırmalı diyor ki, 'Balıkesir'de var biz de niye yok-' Size bu konuda şöyle bir söz vereyim. Siz okulu yaptırın ben eğitimi karşılayayım. Siz ne kadar zenginseniz biz o kadar zenginiz. Daha çok yatırım yapın. Bugün organize sanayi bölgenizdeki yatırımın yüzde 80'i diğer illerden gelen yatırımlar. İkinci OSB'niz de olmak üzere. Bu müthiş bir şey."
     İndirimin cazibesi ve inandırıcılığının kalmadığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, "Geçen gün bir yerde gördüm, fotoğrafını da çektim. Adam vitrine yazmış yüzde 100 indirim diye. Bu kadar da olmaz" ifadesini kullandı.
    
     -Vali Turhan'ın konuşması-
    
     Balıkesir Valisi Ahmet Turhan ise Balıkesir'in müthiş bir coğrafyaya sahip olduğunu belirterek, "Markalaşmış iş adamlarımızın olduğu bir kentte Vali olmanın gururunu yaşıyorum" dedi.
     Artık, devletten fazla şey beklememek gerektiğini vurgulayan Turhan, şunları kaydetti:
     "Devlet özel sektöre göre daha yavaş kalıyor. Eğer bürokrat olarak bizler koltuktan, soruşturmadan korkarak çalışıyorsak bunun vebalini veremeyiz. Gelecek 10 yılda dünyadaki ilk 10 ekonomiye girmek bizim müreffeh olmamız için çok önem taşıyor. Biz PKK gibi örgütleri bitirmek için güçlü olmak zorundayız. Kişi başı milli gelirimizi 30 bin dolarlara çıkaramazsak bizi hiçbir yerde söz sahibi yapmazlar. Bunun için Balıkesir olarak Bandırma olarak ne yapmalıyız- Etrafımız doymuş ve dolmuş durumda. Bursa, İstanbul'da arazi fiyatları üst seviyelerde biz avantajlı konumdayız. Önümüzdeki süreçte bir dönüm noktasındayız."
     Konuşmaların ardından BTB Yeni Hububat Depoları, Hisarcıklıoğlu ve Turhan ile diğer protokol üyelerinin temsili olarak salonda kurdele kesmesiyle hizmete girdi.
     Daha sonra, gelir ve kurumlar vergisinde dereceye girenler ile borsa tescilinde üstün başarı gösteren kişi ve firmalara ödülleri verildi.
     Törene, Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Meclis Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, BTB Başkanı Halit Sezgin, BTO Başkanı Osman Kocaman, AK Parti Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Balıkesir, Bandırma ve çevre ilçelerin oda ve borsa başkanları katıldı.
    
    
    

Bu haberi 333 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir