BTK kurul kararları -Kurul, kampanyayla taahhütlü olarak satılan cihazlarda çıkan bozukluk ve…

  • Yazı boyutu
BTK kurul kararları
  -Kurul, kampanyayla taahhütlü olarak satılan 
  cihazlarda çıkan bozukluk ve…

BTK kurul kararları -Kurul, kampanyayla taahhütlü olarak satılan cihazlarda çıkan bozukluk ve hata gibi ayıplarda işletmeci sorumluluk tarihini 1 Temmuz'a erteledi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, kampanyayla taahhütlü olarak satılan cihazlarda çıkan bozukluk ve hata gibi ayıplarda işletmeci sorumluluk tarihinin 1 Temmuz'a ertelenmesini kararlaştırdı.
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) internet sitesinde yayımlanan kararında kurul, daha önce 1 Nisan'da yürürlüğe gireceği açıklanan "Taahhütlerde Yer Alan Cayma Bedelleri" konulu kurul kararının yürürlük tarihini 1 Temmuz'a erteledi. Anılan karar gereği, kampanyayla taahhütlü olarak satılan cihazlarda çıkan bozukluk ve hata gibi ayıplardan 1 Temmuz itibariyle işletmeciler de sorumlu olacak.
     Feza-Net Haberleşme Sistemleri'ne Ankara'da ortak kullanımlı telsiz hizmeti sunumuna yönelik düzenlenmiş OKTH-301 ve OKTH-347 belge numaralı, Doğu Anadolu için OKTH-452 belge numaralı sayısı sınırlandırılmayan kullanım hakkı yetki belgeleri kapsamındaki yetkilendirmelerin MG OKTH Telekomünikasyon Hizmetleri firmasına aboneleri ile devredilmesine izin verildi.
     Kurul, Türk Telekomünikasyon AŞ'nin, daha önce onaylanmış olan 9 Mbit/saniye ve altı hızlardaki Metro Ethernet İnternet devrelerinin hızlarının 18 aylık taahhüt kapsamında 10 Mbit/saniyeye çıkarılmasını ve bu devrelere belirli oranlarda indirim yapılmasını öngören "Metro Ethernet İnternet Hız Artırımı Kampanyası"nın uygulama süresinin 4 ay uzatılması teklifini de onayladı.
     Öte yandan, Yeni Dünya İletişim AŞ'ye ait 5 televizyon vericisi için sistem bildirimlerinin İstanbul Bölge Müdürlüğü'ne "süresi içinde" yapılmaması nedeniyle firmaya her bir TV vericisinin ruhsat ücretinin (2005 yılı için her bir TV vericisine ait ruhsat bedeli 78,29 lira) 50 katı olan 19 bin 572,50 lira idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.
     Kurul, ilgili yönetmelik kapsamında şirketin unvanı, resmi yazışma adresindeki değişiklikleri ve işletmeciyi BTK nezdinde idare ve temsile yetkili kişilerin imza sirküleri değişikliğini süresi içerisinde Kuruma göndermediği tespit edilen Martin Telekomünikasyon ve Uydu Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin uyarılmasına karar verdi.
    
     -Referans teklifi değişiklikleri-
    
     Kurul, Türk Telekomünikasyon AŞ'nin, Referans Yerel Ağa Ayrıştırılmış Erişim Teklifi, Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifi, Referans Al-Sat Yöntemiyle xDSL Toptan Satış Teklifi ve Referans Ortak Yerleşim ve Tesis Paylaşımı Teklifinde, adres değişikliği sebebiyle devre naklinde hizmetin sunulmadığı süreçte ve iptal başvurularında iptal işleminin tamamlanmadığı süreçte toptan aylık kullanım ve Yalın DSL erişim ücretlerinin alınmaması ile Türk Telekom tesislerindeki sistem ve cihaz arızalarının uzaktan kontrolü ve yönetimi amacıyla söz konusu sistem ve cihazlara alternatif işletmeciler tarafından uzaktan erişim imkanının sağlanmasına ilişkin değişiklikleri onayladı.
     Kurul kararına göre, değişiklikleri içeren referans teklifleri 7 gün içinde Türk Telekom'un internet sayfasında yayımlanacak
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir