BTK kurul kararları -Kurul, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 123 kısa numarasının "ALO GENÇLİK…

  • Yazı boyutu
BTK kurul kararları
  -Kurul, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 123 kısa 
  numarasının "ALO GENÇLİK…

BTK kurul kararları -Kurul, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 123 kısa numarasının "ALO GENÇLİK HATTI" hizmet adıyla tahsis edilmesine karar verdi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 123 kısa numarasının "ALO GENÇLİK HATTI" hizmet adıyla tahsis edilmesine karar verdi.
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) internet sitesinde yayımlanan kurul kararına göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 123 kısa numarası "ALO GENÇLİK HATTI" hizmet adıyla tahsis edildi.
     DSL hizmetinin sunumuna yönelik olarak Türk Telekomünikasyon AŞ (Türk Telekom) tarafından ilgili mevzuata uygun faaliyet gösterilip gösterilmediğinin denetlenmesine ilişkin inceleme yapıldı.
     Kurul, Türk Telekom hakkında, Erişim ve Arabağlantı Yönetmeliği'ne göre 2011 yılı net satış tutarının (7 milyar 374 milyon 599 bin 666,22 lira) yüz binde 4'ü oranında idari para cezası uygulanması karar verdi.
    
     -Turkcell Abone Kayıt Merkezleri-
    
     Kurul tarafından Turkcell Abone Kayıt Merkezlerince yapılan elektronik kimlik bilgisini haiz cihazların kayıt altına alınmasına dair işlemlere ilişkin bilgi ve belgelerin kontrol edilerek BTK'ya gönderilmesine ilişkin yükümlülüğün Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğ ile getirilmesi hususuna göre idari yaptırım uygulanmasına yer olmadığına karar verildi.
    
     -Avea'ya uyarı-
    
     Kurul, Avea İletişim Hizmetleri AŞ'nin, Van'ın Erciş, Merkez, Çelebibağı ve Gevaş ilçeleri, Kırklareli'nin Pınarhisar, Merkez ve Vize ilçeleri, Kayseri'nin Pınarbaşı ve Merkez ilçeleri, Konya'nın Ilgın ve Merkez ilçeleri için belirtilen hizmet kalitesi hedef değerlerinin sağlanması yükümlülüğünün ilgili raporlama döneminde yerine getirilmemesi ve hedef değerlerin sağlanamamasının ait olduğu takvim yılı içinde ilk kez gerçekleşmesi nedeniyle yazılı olarak uyarılması ve hizmet kalitesi yükümlülüklerini yerine getirmediğinin kurum internet sayfasında bir ay süreyle duyurulmasına karar verdi.
     Kurul ayrıca Boğaziçi Bilgi Teknolojileri Uydu Haberleşme Telekomünikasyon Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi'nin, Sanal Mobil Şebeke Hizmeti (SMŞH) yetkilendirmesi olan işletmecileri ağırlamaya yetkili olduğu, Kurum ile imtiyaz sözleşmesi imzalayan işletmeci olmamasına ve anlaşma yaptığı Avea İletişim Hizmetleri AŞ'nin rızası bulunmamasına rağmen Setafon İletişim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. ile SMŞH sunulmasına imkan sağlamak üzere bir sözleşme yaptığı, hizmet sunmadan sözleşmenin iptal edilmiş olması nedeniyle şirkete yaptırım uygulanmasına gerek olmadığına karar verdi.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir