BTK Kurul kararları

  • Yazı boyutu
BTK Kurul kararları

BTK Kurul kararları

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 2007-2010 yılları arasında çeşitli aylara ilişkin Hazine payı ödeme yükümlülüğünü GSM İmtiyaz Sözleşmesi'ne uygun şekilde yerine getirmemesi nedeniyle Vodafone Telekomünikasyon AŞ'ye (Vodafone) 3 milyon 183 bin 34,02 lira ceza verdi.
     Kurul kararına göre, Vodafone, kararın tebliğinden itibaren en geç 1 ay içerisinde Hazine Müsteşarlığı'na söz konusu tutarı ödeyecek. Belirtilen süre içerisinde cezai şart tutarının ödenmemesi halinde, GSM İmtiyaz Sözleşmesi uyarınca gerekli işlemler başlatılacak. Kurum Masraflarına Katkı Payı açısından ilgili Daire Başkanlığı tarafından tahsil dahil, gerekli işlemlerin yapılması ve bu konuda icraya yetki verilecek.
     BTK ayrıca, CDR ve ABONE bilgi ve belgelerini, belirlenen usul, esas ve standartlara uygun şekilde eksiksiz olarak süresinde vermediği tespit edilen Boğaziçi Ses Hizmetleri Ltd. Şti hakkında, 2011 yılı net satışlarının (163 bin 616,62 lira) binde 3'ü oranında idari para cezasının uygulanmasını kararlaştırdı.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir