BTK kurul kararları

  • Yazı boyutu
BTK kurul kararları

BTK kurul kararları

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Türk Telekomünikasyon AŞ (Türk Telekom) tarafından yapılan "Noktadan Noktaya G.SHDSL Hizmetinde İki Kat Hız Kampanyası"nın yeniden uygulanmasına yönelik teklifi onayladı.
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internet sitesinde yayımlanan kurul kararına göre, Türk Telekom tarafından yapılan "Noktadan Noktaya G.SHDSL Hizmetinde İki Kat Hız Kampanyası"nın yeniden uygulanması ile sabit telefon hizmeti (STH) işletmecilerine yönelik kademeli çağrı başlatma indirimi kampanyası tekliflerini onayladı. Söz konusu kampanyalar 3 iş günü içinde Türk Telekom'un internet sayfasında yayımlanacak.
     Kurul, Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliğine göre, Netontell Telekomünikasyon Tic. Ltd. Şti'ne (Netontell), resmi yazışma adresindeki değişiklikleri süresi içerisinde BTK'ya göndermediği, idare ve temsile yetkili kişilerin imza sirkülerindeki değişiklikleri süresi içerisinde BTK'ya bildirmediği ve kontrol unsurunun el değiştirmesine yol açan hisse devir, edinim ve hareketlerini süresinde haber vermediği için ayrı ayrı 2011 yılı net satış tutarının (969.301,26 lira) %0,003'ü (yüz binde üç) oranında idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
    
     -Digital Platform yanıltıcı bilgi cezası-
    
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Denetim Çalışmalarına İlişkin Yönetmeliğine göre, Digital Platform Teknoloji Hizmetleri AŞ'nin denetim tutanağında gönderileceği belirtilen bilgi ve belgeler arasında yer alan "aktif olan bütün abonelerin listesini içerir Excel dokümanı"nı BTK'ya süresi içinde göndermediği ve anılan tutanakta "Tarife artışı nedeniyle tarifesini değiştirmek isteyen veya tarifesini iptal eden abonelere ilişkin her bir durum için 10'ar adet olmak üzere çağrı merkezi (dış arama grubu) ses kayıtları örneği"nin (10 adet) BTK'ya sunulması istenmiş olmasına rağmen tarife artışı nedeniyle tarifesini değiştirmek isteyen abonelere ilişkin 4 adet ses kaydı ve tarife artışı nedeniyle iptal eden abonelere ilişkin olarak ise 5 adet ses kaydını BTK'ya süresinde göndermemiş olduğunun tespiti üzerine, şirkete 2011 yılı net satışlarının (59.909.640,51 lira) %0,005'i (yüz binde beş) oranında idari para cezası uygulanacak.
     Bunun dışında, Kurul tarafından Digital Platform Teknoloji Hizmetleri AŞ'ye, "2011 yılı Aralık ayına ilişkin faturalarda taahhütsüz abonelere fiyat artışı yapılacağına ilişkin fatura örneği (10 adet)" yerine 2010 yılı Aralık ayına ait fatura örneklerini göndermek suretiyle BTK'yı yanıltıcı bilgi verdiği ve tarife değişikliklerini tüketicilere bildirme yükümlülüğünü ihlal ettiği tespitleri için de ayrı ayrı 2011 yılı net satışlarının (59.909.640,51 lira) %0,005'i (yüz binde beş) oranında idari para cezası verildi.
    
     -Vodafone numara taşımayla ilgili ceza-
    
     Kurul, Vodafone Telekomünikasyon AŞ'ye (Vodafone) Numara Taşınabilirliği Uygulama Sürecine İlişkin Usul ve Esaslar ve Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği'nde belirlenen sürelere uymaması gerekçeleriyle 2011 yılı net satış tutarının (3.770.524.475,61 lira) %0,006'sı (yüz binde altı) oranında 3 ayrı idari para cezası uyguladı.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir