BTK kurul kararları

  • Yazı boyutu
BTK kurul kararları

BTK kurul kararları

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Avea İletişim Hizmetleri AŞ ve Vodafone Telekomünikasyon AŞ'nin ilgili raporlama döneminde hizmet kalitesi yükümlülüklerini yerine getirmemeleri nedeniyle uyarılmasına karar verdi.
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internet sitesinde yayımlanan kurul kararına göre, Avea İletişim Hizmetleri AŞ tarafından yapılan 2012 yılı üçüncü dönem bildirimlerine istinaden, Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesi, Diyarbakır'ın Kulp ilçesi, Balıkesir'in Havran ilçesi, Batman'ın Kozluk ilçesi, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi için belirtilen hizmet kalitesi hedef değerlerinin sağlanması yükümlülüğünün ilgili raporlama döneminde yerine getirilmemesi ve söz konusu yerleşim yerlerindeki hedef değerlerin sağlanamamasının ait olduğu takvim yılı içinde ilk kez gerçekleşmesi nedeniyle Avea İletişim Hizmetleri AŞ'nin yazılı olarak uyarılmasına karar verildi.
     Vodafone Telekomünikasyon AŞ tarafından yapılan 2012 yılı üçüncü dönem bildirimlerine istinaden Malatya'nın Battalgazi, Merkez ve Yeşilyurt ilçeleri için belirtilen hizmet kalitesi hedef değerlerinin sağlanması yükümlülüğünün ilgili raporlama döneminde yerine getirilmemesi ve söz konusu yerleşim yerlerindeki hedef değerlerin sağlanamamasının ait olduğu takvim yılı içinde ilk kez gerçekleşmesi nedeniyle Vodafone Telekomünikasyon AŞ'nin yazılı olarak uyarılması karar verdi.
     Kurul, Avea İletişim Hizmetleri AŞ ve Vodafone Telekomünikasyon AŞ'nin ilgili raporlama döneminde hizmet kalitesi yükümlülüklerini yerine getirmediğinin Kurum internet sayfasında bir ay süreyle duyurulmasına karar verdi.
    
     -TTAŞ Sabit Telefon Hizmet Kalitesi-
    
     Türk Telekomünikasyon AŞ'nin 1 Nisan-30 Haziran 2012 tarihleri arasındaki dönemde hizmet kalitesi ölçütlerine ilişkin hedef değerleri sağlayamaması nedeniyle, Türk Telekomünikasyon AŞ'nin yazılı olarak uyarılması ve sabit telefon hizmet kalitesi ölçütlerine ilişkin hedef değerleri sağlayamadığının 1 ay süreyle Kurum internet sayfasında yayımlanmasına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir