BTK, IMEI haiz cihazların kayıt işlemini durdurdu -Elektronik kimlik bilgisine (IMEI) haiz…

  • Yazı boyutu
BTK, IMEI haiz cihazların kayıt işlemini durdurdu
  -Elektronik kimlik bilgisine (IMEI) haiz…

BTK, IMEI haiz cihazların kayıt işlemini durdurdu -Elektronik kimlik bilgisine (IMEI) haiz cihazların kayıt işlemi, Maliye Bakanlığınca harç işleminin yatırılmasına ilişkin Tebliğ yayımlanıncaya kadar durduruldu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), elektronik kimlik bilgisine (IMEI) haiz cihazların kayıt işlemini, Maliye Bakanlığınca harç işleminin yatırılmasına ilişkin Tebliğ yayımlanıncaya kadar durdurdu.
     BTK tarafından yapılan yazılı açıklamada, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununa göre bugünden itibaren yurtdışından getirilen cihazların elektronik kimlik bilgisinin (IMEI) kayıt altına alınması işleminden önce 100 lira harç bedeli yatırılması ve kayıt işlemi sırasında bu belgenin aranması ve harç ödenmeden kayıt işlemi yapılamayacağı hükme bağlandığı belirtildi.
     Bu kapsamda bugün itibariyle yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt işlemi için başvuruda bulunulmadan önce pasaport sahibi olan kişiler tarafından 100 lira harç bedeli yatırılması ve abone kayıt merkezlerine pasaportun yanı sıra harç ödendiğini gösterir belgenin aslı ile başvuruda bulunulması gerektiğinin ifade edildiği açıklamada, abone kayıt merkezleri tarafından yapılan ve BTK tarafından onaylanan elektronik kimlik bilgisine (IMEI) haiz cihazların kayıt işlemi, Maliye Bakanlığı tarafından harç işleminin yatırılmasına ilişkin Tebliğ yayımlanıncaya kadar durdurulduğu kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir