BTK'dan Piyasa Gözetim Laboratuvarına yönelik düzenleme -Kurul, "Piyasa Gözetim Laboratuvarı…

  • Yazı boyutu
BTK'dan Piyasa Gözetim Laboratuvarına yönelik düzenleme
  -Kurul, "Piyasa Gözetim Laboratuvarı…

BTK'dan Piyasa Gözetim Laboratuvarına yönelik düzenleme -Kurul, "Piyasa Gözetim Laboratuvarı Müdürlüğü İmkanlarından Yararlanılabilmesi için Usul ve Esaslar Taslağı"nı onaylanarak yürürlüğe koydu

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, "Piyasa Gözetim Laboratuvarı Müdürlüğü İmkanlarından Yararlanılabilmesi için Usul ve Esaslar Taslağı"nı onaylayarak yürürlüğe koydu.
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) internet sitesinde yer alan düzenlemeye göre, BTK'nın Piyasa Gözetim Laboratuvarı Müdürlüğü'nün (PGM) altyapısının kullandırılması, deney taleplerinin karşılanması ile eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesini kapsayacak.
     Elektronik Haberleşme Kanunu'nun ilgili maddelerine dayanılarak hazırlanan düzenlemeye göre, deney talebinde bulunacak talep sahibi, numuneye ilişkin deney talep formu ve teknik dokümanlarla BTK'ya müracaatta bulunacak.
     Müracaatın yapılmasını müteakip talep edilen deneylerin PGM kapsam ve kapasitesine uygunluğu 10 iş günü içerisinde değerlendirilecek.
     Talebin uygun bulunması halinde deney ücreti, deneyin gerçekleştirilebileceği tarih aralığı ve deney süresiyle birlikte talebin kabul edildiği, talep sahibine yazıyla bildirilecek. Talebin uygun bulunmaması durumunda bu husus gerekçeleriyle birlikte talep sahibine yazıyla bildirilecek.
     Deney talepleri PGM'nin yoğunluğuna göre karşılanacak ve birden fazla talep olması durumunda öncelik sırası başvuru tarihine göre belirlenecek. Ancak, piyasa gözetimi ve denetimi kapsamındaki deney talepleri öncelikli olarak ele alınacak. Numunenin PGM'ye ulaştırılması talep sahibinin sorumluluğunda olacak. Deney sonuç raporu posta yoluyla gönderilecek.
     Kurum ile talep sahibi arasında asgari olarak altyapı kullanımı, amacı, kapsamı, tarihi, süresi ile süre uzatımı, ödemeler, cezalar ve yükümlülükleri içeren bir sözleşme yapılacak. Altyapı kullanım hakkı devredilemeyecek.
     Eğitim ve danışmanlık hizmet talepleri PGM'nin yoğunluğuna göre karşılanacak ve birden fazla talebin olması durumunda öncelik sırası başvuru tarihine göre belirlenecek.
     Yapılacak her bir deney, altyapı kullanımı, eğitim ve danışmanlık hizmetleri için BTK tarafından belirlenen ücret tarifesi uygulanacak. Süresi içerisinde ödenmeyen ücretler, toplam bedel üzerinden gecikme zammı uygulanmak suretiyle tahsil edilecek.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir