BTK'dan Digital Platform Teknolojileri Hizmetleri ve TTNET'e ceza

  • Yazı boyutu
BTK'dan Digital Platform Teknolojileri Hizmetleri ve TTNET'e ceza

BTK'dan Digital Platform Teknolojileri Hizmetleri ve TTNET'e ceza

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Digital Platform Teknolojileri Hizmetleri AŞ ile TTNET AŞ'ye, 2012 yılının ikinci çeyrek döneminde müşteri hizmetleri için cevap verme süresi ölçütüne ilişkin hedef değerini sağlayamamaları nedeniyle idari para cezası verdi.
     Kurul kararına göre, 2012 yılının üçüncü çeyrek dönemine ilişkin çağrı merkezi hizmeti ile ilgili işletmecilerin hizmet kalitesi ölçümlerinin değerlendirilmesi neticesinde; Digital Platform Teknolojileri Hizmetleri AŞ ile TTNET AŞ'nin 2012 yılı ikinci çeyrek döneminde, yüzde 80'lik müşteri hizmetleri için cevap verme süresi hedef değerini sağlayamadığı tespit edildi.
     BTK, söz konusu dönemde müşteri hizmetleri için cevap verme süresi hedef değerini sağlayamadığı gerekçesiyle Digital Platform Teknolojileri Hizmetleri AŞ'ye, 2011 yılı net satışlarının (59 milyon 909 bin 640,51lira) yüzbinde 4'ü, TTNET AŞ'ye de, 2011 yılı net satışlarının (3 milyar 150 milyon 975 bin 726,02 lira) yüzbinde 19'u oranında idari para cezası verdi.
     Kurul, 2012 yılının üçüncü çeyrek döneminde yüzde 80'lik müşteri hizmetleri için cevap verme süresi hedef değerini ve yüzde 90'lık tüketici şikayetleri çözüm süresi değerlerini sağlayamadığı tespit edilen Vodafone Telekomünikasyon AŞ ve aynı dönemde müşteri hizmetleri için cevap verme süresi hedef değerini sağlayamadığı tespit edilen Türk Telekomünikasyon AŞ'nin yazılı olarak uyarılmasına ve 2012 yılı üçüncü çeyrek dönemi hizmet kalitesi yükümlülüklerini yerine getirmediğinin Kurum internet sayfasında bir ay süreyle duyurulmasını kararlaştırdı.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir